Kraken zamraża konta powiązane z FTX

Reading time: 2 min

14/11/22

Kraken zamraża konta powiązane z FTX

Giełda kryptowalut Kraken zamroziła konta do niektórych funduszy podejrzewając, że są związane z oszustwem, zaniedbaniem lub niewłaściwym postępowaniem "związanym z FTX."

Firma ogłosiła na swojej stronie internetowej, że zamroziła konta klientów, którzy są uważani za zaangażowanych w oszustwo. Ruch ten nastąpił po tym, jak inna giełda kryptowalut, Alameda, zamroziła wszystkie konta użytkowników i zawiesiła handel w odpowiedzi na hack.

Kraken powiedział, że nie został zhakowany, ale podjął kroki w celu "ochrony naszych klientów przed wszelkimi stratami związanymi z tą sytuacją."

W poście na Twitterze z 13 listopada Kraken przekazał, że konta zostały zamrożone „w celu ochrony swoich wierzycieli” i dodał, że „utrzymuje pełne rezerwy”, a fundusze innych użytkowników nie są naruszone, prawdopodobnie starając się stłumić obawy użytkowników, że giełda mogą mieć problemy z płynnością w związku z zamrożeniem funduszy.

Kraken rozmawiał z organami ścigania w sprawie kilku kont należących do zbankrutowanej grupy FTX, Alameda Research i ich kierownictwa. Konta te zostały zamrożone, aby chronić swoich wierzycieli. Nie dotyczy to innych klientów Kraken. Kraken utrzymuje pełne rezerwy. - oświdczenie giełdy Kraken

Wydaje się, że organy regulacyjne ostro traktują FTX i ich kierownictwo w związku z ostatnimi poważnymi zawirowaniami. Jaki będzie kolejny krok organów oraz innych firm kryptograficznych względem FTX zapewne dowiemy się już niedługo.