Kraken zwolni 1100 pracowników

Reading time: 2 min

01/12/22

Kraken zwolni 1100 pracowników

Kraken rozważał wejście na giełdę na początku 2020 roku, ale potem zdecydował się na razie nie.

Kraken, giełda kryptowalut, ogłosiła plany zmniejszenia zatrudnienia o około 1100 osób, czyli 30%, kurcząc się do wielkości, jaką miała rok temu.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Jesse Powell powiedział, że firma zmagała się z ograniczeniem kosztów podczas "kryptowalutowej zimy", która zdusiła wolumeny handlowe i nowych klientów. Kraken początkowo zareagował spowalniając zatrudnianie i unikając dużych zobowiązań marketingowych, ale ponieważ negatywny wpływ na rynki finansowe trwał w tym roku, "wyczerpaliśmy preferowane opcje dostosowania kosztów do popytu", powiedział Powell w notatce do pracowników.

Giełdy kryptowalut stanęły w obliczu zwiększonej kontroli regulacyjnej i "masowego exodusu" klientów po tym, jak druga co do wielkości giełda FTX złożyła wniosek o upadłość w tym miesiącu, pozostawiając ponad milion wierzycieli na włosku, a kilkuset pracowników bez pracy. Barry Silbert's Digital Currency Group stracił około 13% swoich pracowników w tym miesiącu, a Crypto.com zwolnił 2,000 pracowników w październiku, donosi CNBC.

Powell powiedział, że Kraken jest jedną z najdłużej działających globalnych giełd kryptowalut. Powiedział, że "z powodzeniem porusza się po wielu cyklach rynkowych, a nasza strategia zawsze obejmowała przemyślane zarządzanie kosztami i wydatkami", co pozwala firmie utrzymać działalność w dłuższej perspektywie.

Pisaliśmy o ugodzie Krakena z SEC TUTAJ

Dyrektor generalny Kraken Jesse Powell powiedział, że jest "niezwykle byczy" na kryptowaluty i Kraken, nawet po tym, jak firma ogłosiła, że będzie redukować personel.

"Pozostaję pewien, że kroki, które podejmujemy dzisiaj, zapewnią, że będziemy mogli nadal realizować naszą misję, której świat potrzebuje teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej" - powiedział. "Pozostaję niezwykle byczy na kryptowaluty i Kraken".

Kraken rozważał wejście na giełdę na początku 2020 roku, ale potem zdecydował się tego nie robić.

Powell powiedział, że "odchodzący Krakenites" otrzymają 16 tygodni odprawy, cztery miesiące opieki zdrowotnej, pomoc w poszukiwaniu pracy i dostęp do usług doradczych. Osoby uprawnione otrzymają również premie i nabyte opcje na akcje, a osoby posiadające wizy sponsorowane przez firmę otrzymają wsparcie wizowe i imigracyjne.