Kryptowalutowe gry w modelu Play to Earn

Reading time: 9 min

17/06/22

Views: 71

Kryptowalutowe gry w modelu Play to Earn

Wiele z najlepszych dostępnych obecnie gier kryptowalutowych pozwala Ci zarabiać kryptowaluty i cenne NFT podczas gry. Jest to świetny sposób na zarobienie krypto.

Kryptowalutowe gry w modelu Play to Earn

Branża gier zyskuje na popularności wśród dzieci i dorosłych. Od około 10 lat potentaci gamingowi widzą coraz mocniejszą stronę cyfryzacji niemal każdej dziedziny życia. Grafika, fabuła, grywalność - to tylko kilka elementów, które są powiązane z branżą gamingu. W tym artykule przekonamy się, że oprócz dobrej zabawy można także dobrze zarobić dzięki grom typu Play to Earn. Zapraszamy!

Czym są gry kryptowalutowe Play to Earn?

Tego typu gry posiadają tokeny, które wspierają ekonomię tytułu. Dzięki tokenom możesz dokonywać różnego rodzaju transakcji w grze:

 • kupujesz,
 • handlujesz,
 • sprzedajesz,
 • grasz swoim positaciami i ich wyposażeniem.

Zdarza się, że wybrane tytuły są płatne i wymagają początkowej inwestycji, podczas gdy inne są darmowe od samego początku. Należy podkreślić, że ogromna ilość gier rozgrywanych w trybie Play To Earn nie jest tak zaawansowana, jak najpopularniejsze gry na komputery czy inne konsole. Jeśli zależy nam na świetnej grafice itp., to gry oparte na kryptowalutach, które pozwalają na zarabianie pieniędzy nie zrobią na nas większego, wizualnego wrażenia. Jednak ciekawą koncepcją jest zarabianie na tej zabawie.

Gra typu Play to Earn - podstawowe elementy

Gry „Play To Earn” to początkowe etapy gier związanych z kryptowalutami. Niestety na dzień dzisiejszy mamy do czynienia z dobrymi, jak i słabymi projektami, które próbują za wszelką cenę kapitalizować swoje treści. W związku z powyższym, zanim zaczniemy grać w dany tytuł, należy sprawdzić, kto stoi za powstaniem tejże gry. Dodatkowo zwróć uwagę na tokenomikę, która wskazuje:

 • podaż tokenów,
 • momenty ich wybijania,
 • zalety ich posiadania etc.
 • Unikaj tokenów, których ilość nie jest czymkolwiek ograniczona, gdyż mogą okazać się scamem.

Nie istnieje jedno rozwiązanie, które pozwala na kompleksową ocenę gier. Pamiętajmy jeszcze o tym, żeby unikać dokonywania dużych zakupów w trakcie gry - w szczególności gdy dopiero rozpoczynamy naszą przygodę, ponieważ jest to forma inwestycji, która może prowadzić do utraty kapitału. Ale jeśli grasz odpowiedzialnie i lubisz się dobrze bawić, sprawdź poniższe tytuły!

Najpopularniejsze gry kryptowalutowe Play to Earn

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze tytułu, które warto znać w momencie rozpoczęcia rozgrywki play to Earn. Cała lista znajduje się -> tutaj.

Axie Infinity

Axie Infinity, to niezwykle popularna gra kryptowalutowa korzystająca z NFT. Obecnie, według wielu rankingów Axie Infinity jest jedną z najbardziej popularnych gier NFT na świecie. Niezwykle łatwo jest się do niej przyłączyć i rozpocząć grę, co czyni ją dostępną dla każdego, kto dopiero poznaje świat gier kryptowalutowych typu play-to-earn. Idea gry polega na tym, że eksplorujesz wirtualny świat, zbierając po drodze stworzenia zwane “Axjami”. Każda Axie to NFT, więc możesz ją wymienić lub sprzedać na wbudowanym w grę rynku. Możesz również wykorzystać swoje Axje do walki z innymi graczami, a po wygranej zdobyć token gry - Smooth Love Potion. Miksturę Smooth Love Potion możesz wykorzystać do kupienia większej ilości Axies lub wymienić ją na swoją ulubioną kryptowalutę na wielu giełdach.

Gods Unchained - gra karciana

Gods Unchained to handlowa gra karciana NFT stworzona przez twórców Magic: The Gathering. Jeśli grałeś w Magica, to Gods Unchained będzie bardzo znajoma. Gra polega na budowaniu talii kart, którą następnie można walczyć z innymi graczami w pojedynkach jeden na jednego. Zwycięzcy tych pojedynków zarabiają GODS token, kryptowalutę w grze, którą można wykorzystać do zakupu kolejnych kart NFT na rynku Gods Unchained. GODS token można również wymieniać na większości giełd, więc jest on równie dobry jak gotówka. Nowi gracze w Gods Unchained mogą rozpocząć grę z darmową talią wprowadzającą.

Star Atlas - Rozległe metaverse dla graczy

Star Atlas to bardzo oczekiwana gra kryptowalutowa typu play-to-earn, która zawiera wciągający metavers. Możesz eksplorować galaktykę Gwiezdnego Atlasu, wykonywać zadania, walczyć z graczami, a nawet współpracować z innymi, tworząc rządy planet. W całym metawersum ukryte są cenne NFT, które możesz zatrzymać, jeśli się na nie natkniesz. Star Atlas posiada rozległą i złożoną ekonomię w grze, z wieloma różnymi żetonami, które możesz zbierać, zarabiać i nimi handlować. Do tej gry można podejść na wiele różnych sposobów, co czyni ją idealną dla graczy, którzy uwielbiają strategię.

Spider Tanks - wieloosobowa bijatyka z nagrodami w kryptowalutach

Spider Tanks, to prosta wieloosobowa bijatyka. Każdy gracz otrzymuje wirtualny czołg NFT, który może wykorzystać do walki z innymi graczami. Możesz tworzyć drużyny lub grać samemu, a za wygraną otrzymasz tokeny. Tokeny te możesz wymienić na inne kryptowaluty na giełdzie, ale dają ci one również możliwość zakupu ulepszeń dla twojego czołgu na rynku Spider Tanks. Im więcej ulepszeń zdobędziesz, tym silniejszy stanie się Twój czołg i tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz nadal wygrywać i zarabiać.

ICE Poker - kryptowaluty w metawersie Decentraland

ICE Poker to wirtualna gra w pokera, która odbywa się w metawersum Decentraland. Możesz stawiać zakłady i wygrywać prawdziwe kryptowaluty grając, a platforma oferuje turnieje z kryptowalutowymi nagrodami dla najlepszych graczy. Co jest wyjątkowe w ICE Poker, to fakt, że tylko ograniczona liczba graczy może wejść do gry każdego dnia. Aby dołączyć do gry, musisz mieć na swoim awatarze w Decentraland noszony NFT. Możesz kupić te NFT od razu lub wypożyczyć je od innych graczy na jeden dzień.

Battle of Guardians - Wieloosobowa Gra Bojowa z bohaterami NFT

Battle of Guardians to kolejna wieloosobowa gra walki, w której zwycięzcy nagradzani są cennymi tokenami kryptowalutowymi. Co ciekawe, w grze tej Twoja postać jest sama w sobie NFT. Możesz handlować lub sprzedawać swoje NFT na rynku gry, co pozwala Ci na postępy w grze lub na wypłatę gotówki. Battle of Guardians oferuje wiele sposobów gry, w tym:

 • turnieje,
 • walkę jeden na jednego,
 • gry na arenie,
 • a nawet dodatkowe indywidualne zadania.

Im więcej grasz i wygrywasz, tym więcej możesz zarobić.

Plant vs. Undead - relaksująca gra farmerska z zadaniami i nagrodami

Plant vs. Undead to relaksująca gra w kryptowaluty dla graczy, którzy nie są zainteresowani grami walki. Chociaż gra zawiera pewne elementy walki - od czasu do czasu musisz bronić swoich roślin przed atakami nieumarłych - to głównie skupiasz się na rozbudowie swojej farmy i hodowaniu rzadkich roślin NFT. W miarę jak Twoja farma będzie się rozrastać, będziesz zarabiać Energię Światła, którą możesz zamienić na tokeny kryptowaluty Plant vs Undead. Masz również możliwość sprzedania swoich roślin NFT na rynku gry.

The Sandbox

Gry sandbox dają możliwość zarabiania krypto na kilka sposobów.. Możesz zostać artystą, twórcą gier lub posiadaczem gruntów, gdyż dzięki temu zarobisz kryptowalutę SAND. Będąc artystą masz możliwość kształtować rozgrywkę przy pomocy narzędzia VoxEdit. Niemniej jednak zanim to zrobisz, to musisz uzyskać zgodę deweloperów na tego typu działanie. Oprócz tego pojawia się rozwiązanie dla potentatów gruntów metaverse - masz zapewnione kupowanie ziemi do wynajęcia w grze lub tworzenie mini-gier dla innych użytkowników. Żeby robić to sprawnie musisz mieć wiedzę z dziedziny programowania. Tokeny SAND można obstawiać, kupować i sprzedawać na największych platformach kryptowalut.

Pegaxy

To fajne rozwiązanie dla osób, które interesują się wyścigami konnymi. Pegaxy to rozgrywka, która zapewnia taką możliwość. Na niniejszej platformie masz szansę na to, by ścigać się z najlepszymi graczami o tokeny NFT. Możesz także wynająć własną klacz i uzyskiwać tokeny VIS. Pamiętaj jednak, że charakter rozgrywki w tym wypadku cechuje losowość, a twoim zadaniem jest jedynie ustawienie odpowiedniego toru, dobranie sprzętu i właściwego konia. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie hodowli koni, a następnie sprzedaż ich za tokeny oraz USDT. Zatem - zarabiać możesz na wyścigach, sprzedaży, najmie swojej klaczy.

Zarabiaj na ziemi - Decentraland

Decentraland to jedna z najciekawszych giełd powiązanych z krypto. Dzięki niej zarabiasz na kupnie, najmie i sprzedaży wirtualnych gruntów w metaverse. Na swoich terenach możesz także zorganizować wydarzenia, a także mini gierki, które obserwują inni gracze. Token rozliczeniowym w grze jest MANA. Oprócz zarabianiu na kupnie, najmie i sprzedaży gruntów możesz uzyskać dochód za stworzenie skórek, czy przedmiotów, które przydzadzą się kryptowalutowej społeczności!

Podsumowanie

Wiele z najlepszych dostępnych obecnie gier kryptowalutowych pozwala Ci zarabiać kryptowaluty i cenne NFT podczas gry. Jest to świetny sposób na zarobienie dodatkowej kryptowaluty i poznanie podobnie myślących graczy.Musimy jednak wziąć pod uwagę podstawowe czynniki, które sprawią, że gra będzie przyjemną metodą generowania dochodu. Przede wszystkim trzeba przeanalizować strukturę płatności i tokena, a także wysokość kosztów, które możemy ponieść w związku z rozgrywką. Jeżeli bilans jest dodatni i sprawia nam to frajdę - warto rozpocząć swoją przygodę z grami typu Play to Earn!