Książe Karol za kryptowalutami?

Reading time: 2 min

01/06/22

Views: 26

Książe Karol za kryptowalutami?

Według Księcia Karola: Zostanie przedstawiony projekt ustawy, którego celem jest dalsze wzmocnienia uprawnień do zwalczania nielegalnego finansowania...

Wielka Brytania wprowadzi ustawę mającą na celu walkę z nielegalnymi finansami, powiedział książę Karol w przemówieniu, gdy zaznaczał otwarcie parlamentu. W jaki sposób może to wpłynąć na sektor kryptowalut? Jakie kroki mają zostać podjęte aby polepszyć sytuację kryptowalut? O tym piszemy poniżej!

Ustanowienie prawa

Według Księcia Karola: „Zostanie przedstawiony projekt ustawy, którego celem jest dalsze wzmocnienia uprawnień do zwalczania nielegalnego finansowania, ograniczania przestępczości gospodarczej i wspierania rozwoju przedsiębiorstw. Zostaną wprowadzone środki wspierające służby bezpieczeństwa i pomagające im chronić Wielką Brytanię” . Książe Karol nie odniósł się bezpośrednio do sektora kryptowalut. Niemniej jednak, według doniesień Financial Times nowa ustawa o której wspomina Książe Karol odniesie odwrotny skutek od oczekiwanego przez traderów. Jej celem będzie zwiększenie uprawnień dla organów państwowych do przejmowania niepewnych środków w postaci krypto.

Książe Karol – sprzeczne sygnały

Zanim Książe Karol odniósł się do wzmocnienia uprawnień organów państwowych mających na celu dbanie o bezpieczeństwo kraju i zwalczania nielegalnego finansowania wskazał, że: „Zostaną również opublikowane metody mające na celu stworzenie nowych zasad konkurencji dla rynków cyfrowych i największych firm cyfrowych”. Ten fragment budzi największe obawy wśród osób, które są zaangażowane w kryptowaluty, ponieważ wypowiedź powyższą można interpretować na wiele sposobów.

Przebieg legislatywy

Zgodnie z przemówieniem wskazano zmiany mają na celu wzmocnienie gospodarki. Książe Karol wyznacza początek nowej sesji parlamentarnej w Wielkiej Brytanii. Rząd pisze i zatwierdza jego treść, która określa przyszłą politykę kraju i program legislacyjny. Ten rok to jednak odejście od tradycji, gdyż po raz pierwszy przeczytał ją syn królowej, książę Karol. Miejmy nadzieję, że z czasem przekonamy się o tym, iż Wielka Brytania jest pozytywnie nastawiona do blockchaina i krypto.