KuCoin wśród firm w alercie ochrony konsumentów w Ontario

Reading time: 2 min

05/08/22

KuCoin wśród firm w alercie ochrony konsumentów w Ontario

OSC ogłosiła, że podjęła działania przeciwko dwóm giełdom kryptowalutowym za naruszenie przepisów w najludniejszej prowincji Kanady.

KuCoin Exchange wśród firm zajmujących się aktywami cyfrowymi wymienionych w najnowszym alercie ochrony konsumentów w Ontario (prowincja Kanady).

Ontario Securities Commission (OSC) opublikowała alert dotyczący ochrony konsumentów, w którym wymieniono kilka firm finansowych działających w kanadyjskiej prowincji bez wymaganych licencji. Na liście znalazło się kilka firm zajmujących się cyfrowymi aktywami, z których najbardziej znana jest giełda KuCoin.

Lista, która została opublikowana w tym tygodniu, obejmuje PhenoFX, FX-BTC Trade i Crestswiftrade, wszystkie oferują handel cyfrowymi aktywami w pewnym zakresie. Wymienione platformy twierdzą, że oferują swoim użytkownikom łatwy sposób na handel ponad 100 aktywami, wydobycie BTC, handel towarami i opcjami, i więcej.

KuCoin został założony przez Michaela Gana i Jinse Honga w 2017 roku jako jedna z pierwszych zdecentralizowanych giełd (DEX) na rynku. Jego celem jest zapewnienie użytkownikom bezpiecznego i bezproblemowego doświadczenia handlowego, które jest również przyjazne dla użytkownika i dostępne dla każdego, niezależnie od poziomu wiedzy technicznej.

OSC ostrzegł, że firmy te mogą być zaangażowane w nielegalne działania i nie są licencjonowane przez żadną agencję regulacyjną do prowadzenia działalności w Ontario lub całej Kanadzie. Doradziło również inwestorom, aby powstrzymali się od angażowania się z nimi, ponieważ mogą ponieść straty z powodu "oszukańczych schematów" prowadzonych przez te firmy."

Ponadto OSC wezwał inwestorów do zapoznania się z jego regularnie aktualizowaną listą firm zajmujących się cyfrowymi aktywami, które posiadają licencję na prowadzenie działalności w prowincji. Lista ta obejmuje Coinberry i Wealthsimple, pierwsze dwie giełdy, które otrzymały licencję na działalność. Inne to Netcoins, który notował BSV dwa lata temu, Fidelity Clearing Canada, VirgoCX, Bitvo Inc. i CoinSmart.

Podczas gdy regulator ścigał obie giełdy za podobne naruszenia, był bardziej pobłażliwy w przypadku ByBit, ponieważ giełda współpracowała. KuCoin, zgodnie z komunikatem prasowym regulatora, odmówił dostarczenia niektórych dokumentów, o które prosił OSC co skłoniło regulatorów do wydania im nakazu zaprzestania handlu w czwartek.

OSC przygląda się ByBit i KuCoin od zeszłego roku. Obie giełdy świadczyły od tego czasu usługi dla mieszkańców Ontario, ale żadna z nich nie posiadała licencji w prowincji, co stanowi naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych.