KuCoin zatrudnił firmę audytową do weryfikacji Proof of Reserves

Reading time: 2 min

05/12/22

KuCoin zatrudnił firmę audytową do weryfikacji Proof of Reserves

Mazars jest byłą firmą księgową dla firm Donalda Trumpa.

W celu zapewnienia większej przejrzystości i zaufania, KuCoin ogłosił, że zatrudnił Mazars jako oficjalnego audytora dla swojego dowodu rezerw (PoR).

Najpierw Binance ogłosił, że Mazars został wyznaczony do przeprowadzenia "weryfikacji finansowej strony trzeciej" swojego proof of reserves (PoR), a następnie KuCoin ogłosił, że zatrudnił tą samą firmę księgową do przeprowadzenia audytu trzeciej strony w zakresie dowodu rezerw (PoR).

Weryfikacja zapewni klientom giełdy dodatkową przejrzystość i raportowanie, czy ich aktywa są zabezpieczone, wraz ze szczegółami dotyczącymi rachunków głównych, handlowych, marżowych, robotów i kontraktów dla Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), a także dla stablecoina Tether (USDT). Raport powinien być dostępny na oficjalnej stronie KuCoin w ciągu kilku tygodni. Dyrektor generalny (CEO) KuCoin Johnny Lyu powiedział, że ruch jest kolejnym krokiem w wysiłkach wymiany, aby zapewnić przejrzystość funduszy użytkowników.

Wiehann Olivier, partner w Kucoin również zauważył:

Po ostatnich wydarzeniach istnieje pilna potrzeba w branży dodatkowej przejrzystości i jesteśmy pewni, że oferta usług PoR Mazars dla KuCoin i innych międzynarodowych giełd kryptowalutowych pomoże w budowaniu zaufania poprzez przejrzystość.

KuCoin, jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotu, została poproszona przez senatora Stanów Zjednoczonych Rona Wydena o przedstawienie informacji na temat ochrony konsumentów do 12 grudnia.

Międzynarodowa firma księgowa wcześniej pracowała dla firmy byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Według raportów, firma rozstała się z Trumpem i jego rodziną w 2022 roku.

Wyden zażądał od Binance, Coinbase, Bitfinex, Gemini, Kraken i KuCoin informacji na temat spółek zależnych, zabezpieczeń aktywów konsumentów, wykorzystania danych klientów i straży przed manipulacją rynkową. Senator argumentował, że użytkownicy kryptowalut z funduszami w FTX nie mieli "takich zabezpieczeń" jak te oferowane przez banki lub zarejestrowanych brokerów w ramach Federal Deposit Insurance Corporation lub Securities Investor Protection Corporation.