Kurs rozwoju Web3 w Ameryce Łacińskiej

Reading time: 2 min

17/08/22

Kurs rozwoju Web3 w Ameryce Łacińskiej

Kurs, który jest dostępny w języku hiszpańskim, ma być dostępny dla 30 000 studentów do końca roku.

Sieć blockchain Binance, BNB Chain, łączy się z platformą edukacyjną Platzi skoncentrowaną na Ameryce Łacińskiej, aby uruchomić kurs rozwoju Web3 w regionie.

Wspierana przez Binance sieć blockchain NB Chain i skoncentrowana na Ameryce Łacińskiej platforma edukacyjna Platzi ogłosiły dziś swoje plany uruchomienia kursu rozwoju Web3 dla studentów z Ameryki Łacińskiej.

Kurs, który jest dostępny w języku hiszpańskim, ma być dostępny dla 30 000 studentów do końca roku. Gwendolyn Regina, dyrektor inwestycyjny w BNB Chain, powiedziała, że kurs skupia się na wzroście umiejętności deweloperów.

To będzie główny zasób edukacyjny dostępny w języku hiszpańskim dla programistów Web2, aby budować na Web3 z BNB Chain.

Technologia Blockchain zyskuje na znaczeniu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), a liczba uruchamianych startupów i projektów rośnie.

Jednym z najbardziej obiecujących wydarzeń jest nowy, skoncentrowany na blockchainie instytut edukacyjny w Omanie o nazwie Blockchain Academy. Rozwój ten jest próbą szerszego przyjęcia technologii blockchain i edukacji Web3 w regionie. Ogólnie rzecz biorąc, największe bariery wejścia do branży to dostępność i edukacja, wraz z niejasnymi przepisami od lokalnych rządów.

Nawet wśród tych, którzy już zakupili kryptowaluty, zrozumienie tego, jak działa technologia, jest często niezrozumiałe. Według badania przeprowadzonego przez Motley Fool, prawie 10% respondentów, którzy posiadają kryptowaluty, stwierdziło, że nie rozumieją, jak to właściwie działa.

W Salwadorze, pierwszym kraju, który uczynił Bitcoin legalnym środkiem płatniczym, trwają wysiłki mające na celu edukację społeczeństwa w zakresie kryptowalut. Kraj ten wprowadził oddolny program dyplomowy o nazwie Mi Primer Bitcoin, czyli "Mój pierwszy Bitcoin", który ma na celu zwiększenie znajomości kryptowalut wśród młodych ludzi.

Aby zachęcić do udziału w nowym kursie BNB Chain, osoby uczestniczące w BNB Chain Developer Camp we wrześniu tego roku w Bogocie w Kolumbii będą miały szansę na ograniczoną liczbę stypendiów na nowy kurs online.

Obóz jest otwarty dla każdego, kto chce poznać technologię blockchain i budować aplikacje przy użyciu platformy BNB Chain. Studenci dowiedzą się, jak korzystać z API i SDK BNB Chain, aby budować zdecentralizowane aplikacje samodzielnie lub z członkami zespołu z całego świata.