Ledger stara się pozyskać co najmniej 100 milionów dolarów

Reading time: 2 min

02/08/22

Ledger stara się pozyskać co najmniej 100 milionów dolarów

Biznes Ledger od tego czasu szybko się rozwija, ponieważ więcej inwestorów zaczęło kupować kryptowaluty i potrzebuje bezpiecznych sposobów ich przechowywania.

Ledger, producent portfeli kryptowalutowych, szuka nowych inwestycji przy wycenie ponad 1,5 miliarda dolarów, stara się pozyskać co najmniej 100 milionów dolarów od obecnych i nowych inwestorów.

Firma z siedzibą w Paryżu twierdzi, że do tej pory zebrała 380 milionów dolarów na swoją rundę finansowania serii D, która osiągnęła szczyt wartości 1,5 miliarda dolarów, gdy została zamknięta w kwietniu. Ostatnia runda finansowania Ledger była największą w historii dla dostawcy portfeli kryptowalutowych.

Biznes Ledgera szybko się rozwinął od czasu jego powstania w 2014 roku. Firma zatrudnia obecnie ponad 500 osób i ma biura w całej Europie, Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej.

Biznes Ledgera od tego czasu szybko się rozwija, ponieważ więcej inwestorów zaczęło kupować kryptowaluty i potrzebuje bezpiecznych sposobów ich przechowywania. Firma współpracuje z dużymi instytucjami finansowymi, takimi jak JPMorgan Chase & Co, które szukają sposobów na oferowanie usług związanych z aktywami cyfrowymi bez narażania klientów na ryzyko bezpieczeństwa.

Według źródeł, które odmówiły identyfikacji, omawiając sprawy poufne, działalność firmy rośnie, ponieważ coraz większa liczba inwestorów kryptowalutowych poszukuje możliwości przechowywania własnych monet zamiast delegowania tego zadania stronom trzecim po ostatnich kłopotach z płynnością na giełdzie kryptowalutowej Zipmex i bankructwach brokera Voyager Digital i pożyczkodawcy Celsius Network. Zwiększone pragnienie bezpieczeństwa również pomaga napędzać biznes Ledger, powiedział jedno ze źródeł.