LG Electronics ogłosił uruchomienie aplikacji portfela krypto Wallypto

Reading time: 2 min

01/09/22

LG Electronics ogłosił uruchomienie aplikacji portfela krypto Wallypto

Firma planuje wykorzystać nową aplikację jako krok w kierunku reorganizacji swojego portfolio biznesowego.

Południowokoreański gigant technologiczny LG Electronics ogłosił uruchomienie swojej aplikacji portfela kryptowalutowego, Wallypto.

Firma planuje wykorzystać nową aplikację jako krok w kierunku reorganizacji swojego portfolio biznesowego, które tradycyjnie opierało się na sprzęcie. LG Electronics postrzega stworzenie wirtualnego portfela aktywów jako sposób na poważne wejście na rynek blockchain / tokenów NFT. Zgodnie z ogłoszeniem:

Oczekuje się również aktywnego tworzenia efektów synergii poprzez łączenie technologii blockchain z istniejącymi flagowymi biznesami, takimi jak urządzenia domowe i pola elektryczne.

Firma powiedziała, że przeprowadzi testy beta platformy w tym miesiącu, a ostateczne wydanie spodziewane jest jeszcze w tym roku. Raport zauważył:

Po przejściu przez ostateczny proces weryfikacji w celu wyłapania błędów systemowych, prawdopodobnie zostanie wydany najwcześniej w trzecim kwartale lub najpóźniej w ciągu roku.

Zasilany przez technologię blockchain Hedera Hashgraph, Wallypto obsługuje tokeny Hedera HTS, ale oczekuje się, że po wydaniu włączy więcej kryptowalut. Na początku tego roku firma LG Electronics dała jasno do zrozumienia, że ma na oku ekspansję poza urządzeniami domowymi, aby uwzględnić blockchain, kryptowaluty i urządzenia medyczne jako nowe sektory w swojej karcie korporacyjnej.

Ponadto gigant elektroniczny współpracował z platformą blockchain Kakao Ground X i wprowadził na rynek inteligentne telewizory z opcją NFT w lutym tego roku.