Lido Finance wprowadza limit stakowanych ETH

Reading time: 2 min

27/02/23

Lido Finance wprowadza limit stakowanych ETH

Lido Finance aktywowało limit stakowania po tym, jak ponad 150 000 ETH zostało zestakowane w ciągu jednego dnia.

Lido Finance aktywowało swoją funkcję bezpieczeństwa - limit stakowania po tym, jak ponad 150 000 ETH zostało zestakowane w ciągu jednego dnia.

Płynny protokół stakowania Lido Finance aktywował funkcję bezpieczeństwa protokołu o nazwie limit stakowania po tym, jak ponad 150 000 ETH zostało stakowane za pomocą protokołu w ciągu jednego dnia.

Lido to płynne rozwiązanie do stakowania aktywów cyfrowych, pozwalające użytkownikom na stakowanie ETH bez konieczności blokowania ich tokenów. Kiedy użytkownik wpłaca ETH, Lido wydaje mu płynną odmianę ETH, znaną jako staked Ether (stETH), dając użytkownikom nagrody za stakowanie za każdy dzień, w którym tokeny są przechowywane w ich portfelu.

Zgodnie z protokołem płynnego stakowania w tweecie z 25 lutego, mechanizm zabezpieczający został aktywowany po osiągnięciu dziennego limitu stakowania w wysokości 150 000 Ether.

Lido wyjaśniło, że mechanizm ma na celu ograniczenie ilości stakowanych ETH, które mogą być mintowane podczas wysokich napływów, mających na celu rozwiązanie wszelkich potencjalnie negatywnych skutków, takich jak zmniejszenie nagród. Użykownik Lookonchain udostępnił zrzut ekranu podobno pokazujący, że 150,100 ETH mogło pochodzić od jednego użytkownika, z trzema depozytami po 50,000 i jednym ze 100.

Mechanizm działa poprzez ograniczenie ilości, które mogą być mintowane w oparciu o depozyty w ciągu ostatnich 24 godzin, uzupełniając pojemność na 6200 ETH na godzinę. Działa to poprzez zmniejszenie, ile całkowicie stETH może być mintowanych w jednym czasie w oparciu o ostatnie depozyty, a następnie uzupełnianie tej pojemności na zasadzie blok po bloku.

Lido zauważyło, że mechanizm limitu stakowania wpłynie na wszystkie strony, które mogą próbować mintować stETH, niezależnie od podejścia.

Niedawne wydanie aktualizacji Ethereum prowadzi do spekulacji na temat tego, co może oznaczać dla ceny Etheru. Oczekuje się, że aktualizacja, EIP-4895, odblokuje staked ETH i umożliwi wypłaty, potencjalnie prowadząc do zwiększenia płynności na rynku kryptowalut. Według strony internetowej Lido Finance, od 27 lutego, ponad 8,9 miliarda dolarów w ETH zostało stakowane za pomocą protokołu, co oznacza znaczny wzrost z 5,8 miliarda dolarów dnia 2 stycznia.