LocalBitcoins przestaje działać

Reading time: 2 min

09/02/23

LocalBitcoins przestaje działać

LocalBitcoins ogłosiło dziś, że wyłącza swoje usługi po ponad dziesięciu latach działalności

LocalBitcoins ogłosiło dzisiaj, że zamknie swoje usługi po ponad dziesięciu latach działalności.

Giełda peer-to-peer Bitcoin jako powód swojej decyzji podała "trwającą bardzo zimną kryptowalutową zimę".

LocalBitcoins, jedna z najwcześniejszych i najpopularniejszych giełd peer-to-peer Bitcoin, ogłosiła dziś, że wyłącza swoje usługi po ponad dziesięciu latach działalności. We wpisie na blogu platforma stwierdziła, że jest "dumna z tego, co osiągnęliśmy razem z wami wszystkimi, naszą lojalną społecznością", ale nie może dłużej świadczyć swoich usług ze względu na "wyzwania podczas trwającej bardzo zimnej krypto-zimy".

Platforma podzieliła się również osią czasu dla swoich zamknięć usług, zaczynając od zawieszenia nowych rejestracji dzisiaj, a następnie zakończenia handlu i depozytów 16 lutego. Po tej dacie użytkownicy będą mogli jedynie wypłacić swoje Bitcoiny ze swoich portfeli. Będą mieli na to 12 miesięcy.

LocalBitcoins został założony w 2012 roku przez Jeremiasa Kangasa w Helsinkach, w Finlandii.

Platforma dopasowywała kupujących i sprzedających Bitcoin, z monetami przechowywanymi w depozycie, dopóki obie strony nie potwierdzą transakcji. W 2019 roku raport z CipherTrace ujawnił, że platforma była jednym z wiodących miejsc docelowych dla nielegalnego Bitcoina. Od tego czasu firma ustanowiła zakaz obrotu gotówką na platformie, a także wprowadziła funkcje Know-Your-Customer (KYC) zasilane przez Onfido. Według Onfido, platforma przyjęła na pokład i zweryfikowała użytkowników z 189 krajów. W 2021 roku platforma rozszerzyła się poza Bitcoin, oferując użytkownikom dostęp do kilku altcoinów, takich jak Dogecoin i Cardano.