Mastercard uruchomił Crypto Source w celu handlu kryptowalutami

Reading time: 3 min

18/10/22

Mastercard uruchomił Crypto Source w celu handlu kryptowalutami

Partnerstwo ma na celu zapewnienie przez Paxos handlu kryptowalutami i usług powierniczych w imieniu banków.

Mastercard Inc. uruchomił Crypto Source, nowy program, aby umożliwić instytucjom finansowym wprowadzenie bezpiecznych możliwości i usług handlu kryptowalutami dla swoich klientów.

Mastercard powiedział, że nawiązał współpracę z regulowanymi i licencjonowanymi dostawcami usług powierniczych kryptowalut, aby zaoferować instytucjom finansowym dostęp do kompleksowego pakietu usług kupna, posiadania i sprzedaży wybranych aktywów kryptowalutowych, wzbogaconego o sprawdzone usługi w zakresie tożsamości, cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa i doradztwa. Program uzupełnia Mastercard Crypto Secure [pisaliśmy o tym TUTAJ], aby wnieść dodatkowe bezpieczeństwo do ekosystemu kryptowalut i wesprzeć wydawców kart w przestrzeganiu złożonych regulacji.

Wraz z nowym programem, Mastercard powiedział, że jego usługi związane z kryptowalutami dla banków i fintechów obejmują:

  • Wsparcie technologiczne i partnerskie, aby umożliwić kupno, posiadanie i sprzedaż wybranych aktywów kryptowalutowych;
  • Zarządzanie bezpieczeństwem, w tym usługi tożsamości Mastercard, analityka kryptowalut, monitorowanie transakcji, przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML), Know Your Business (KYC) i etapy cyklu życia; cyberbezpieczeństwo; biometria;
  • Możliwości wydawania i wypłacania gotówki w kryptowalutach oferowane za pośrednictwem produktów, w tym kart kryptowalutowych; otwartej bankowości; usług transgranicznych;
  • Zarządzanie programem kryptowalutowym, w tym projektowanie programów, rozwój produktów i wdrażanie technologii, a także optymalizacja go-to-market i usługi doradztwa marketingowego.

Program ma na celu wspieranie zarówno produktów i usług skierowanych do konsumentów, jak i do firm. Według Ajay Bhalla, prezesa ds. cyberbezpieczeństwa i inteligencji w Mastercard, zapewnia on bankom unikalny zestaw możliwości, aby pomóc zapewnić swoim klientom najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania dostępne na rynku.

Aby wesprzeć te działania, Mastercard powiedział, że rozszerza swoje partnerstwo z Paxos Trust Co, regulowaną platformą infrastruktury blockchain. Partnerstwo ma na celu zapewnienie przez Paxos handlu kryptowalutami i usług powierniczych w imieniu banków, podczas gdy Mastercard wykorzysta swoją technologię do integracji tych możliwości w interfejsach banków.

Mastercard powiedział, że jego partnerstwo z Paxos pozwoli bankom oferować aktywa kryptowalutowe za pośrednictwem ich istniejącej infrastruktury bez konieczności wprowadzania zmian lub aktualizacji przepisów. Partnerstwo zapewni bankom bezproblemowe doświadczenie dla konsumentów, którzy mogą uzyskać dostęp do swoich kont bezpośrednio z interfejsu swojego banku, bez konieczności martwienia się o skomplikowane kroki lub dodatkowe opłaty związane z kupowaniem kryptowalut poza tradycyjnymi instytucjami finansowymi.

Program ten jest częścią ogólnej strategii Mastercard, której celem jest opracowanie narzędzi dla konsumentów, którzy chcą bezpiecznie korzystać z kryptowalut w życiu codziennym.