Mastercard wprowadził rozwiązanie technologiczne Crypto Secure

Reading time: 2 min

05/10/22

Mastercard wprowadził rozwiązanie technologiczne Crypto Secure

Nowa usługa jest wspierana przez CipherTrace.

Mastercard uruchomił Crypto Secure, rozwiązanie technologiczne mające na celu pomoc bankom w identyfikacji nieuczciwych wymian kryptowalut w sieci płatniczej Mastercard.

Usługa wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji i dane blockchain, aby ocenić ryzyko przestępcze związane z wymianami kryptowalut. Cyfrowy pulpit na platformie będzie wyświetlał kolorowe oceny reprezentujące poziomy podejrzanej aktywności, z których użytkownicy mogą korzystać przy podejmowaniu decyzji o tym, z których sprzedawców kryptowalut korzystać.

Podobna technologia jest używana przez Mastercard do zapobiegania oszustwom w tradycyjnych transakcjach finansowych, ale została rozszerzona na kryptowaluty w związku ze zwiększonym użyciem i ryzykiem. Liczba nielegalnych funduszy kryptowalutowych była w zeszłym roku rekordowa i wyniosła 14 miliardów dolarów, a niektóre formy przestępstw opartych na kryptowalutach wzrosły w 2022 roku, zgodnie z danymi firmy analitycznej blockchain Chainalysis.

Nowa usługa jest wspierana przez CipherTrace, kalifornijską firmę zajmującą się bezpieczeństwem blockchain przejętą w zeszłym roku przez Mastercard, która bada nielegalną działalność na blockchainie.

Przypomnijmy, że Binance, jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych, nawiązała współpracę z Mastercard, aby uruchomić własną kartę debetową w Argentynie.

Produkt jest obecnie w fazie beta i będzie szeroko dostępny. Karta jest częścią działań Binance mających na celu zwiększenie globalnej adopcji kryptowalut.

Wydana przez Credencial Payments, karta Binance pozwoli użytkownikom Binance w Argentynie z ważnym identyfikatorem krajowym na dokonywanie zakupów i płacenie rachunków za pomocą kryptowalut, w ponad 90 milionach sprzedawców Mastercard na całym świecie.

Użytkownicy mogą konwertować swoje kryptowaluty na walutę fiat w punkcie zakupu, a także zarabiać do 8% w kryptowalutowym cashbacku na kwalifikujących się zakupach, powiedział Binance w swoim oświadczeniu.

Argentyna jest pierwszym krajem w Ameryce Łacińskiej, który ma ten produkt.