McDonald's akceptuje Bitcoina jako metodę płatności w Lugano

Reading time: 2 min

04/10/22

McDonald's akceptuje Bitcoina jako metodę płatności w Lugano

Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, inicjatywa ta rozszerzy płatności za bilety parkingowe, usługi publiczne.

McDonald's, międzynarodowa sieć fast foodów, ogłosiła, że akceptuje Bitcoina (BTC) jako metodę płatności w mieście Lugano!

Wideo z zamawiania artykułów spożywczych, a następnie płacenia za nie w normalnym rejestrze z pomocą aplikacji zostało umieszczone na Twitterze przez Bitcoin Journal w dniu 3 października. Logo Tether (USDT) można było zauważyć obok obrazu Bitcoin na maszynie do kart kredytowych, co nie jest zaskakujące, ponieważ w marcu 2022 roku miasto Lugano ogłosiło, że przyjmie Bitcoin, Tether i token LVGA jako prawny środek płatniczy.

3 marca 2022 roku miasto podpisało protokół ustaleń z Tether Operations Limited, uruchamiając ich tak zwany "Plan B". Zgodnie z tym podejściem, Tether stworzył dwie waluty - pierwsza to pula inwestycyjna o wartości 106 milionów dolarów dla startupów kryptowalutowych, a druga to około 3 milionów dolarów bodźców zaprojektowanych w celu stymulowania adopcji kryptowalut przez sprzedawców detalicznych i przedsiębiorstwa w całym mieście.

Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, inicjatywa ta rozszerzy płatności za bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Oczekuje się również, że ponad 200 punktów sprzedaży i firm w regionie zaakceptuje płatności kryptowalutowe za towary i usługi.

We wrześniu 2021 roku Salwador stał się pierwszym miejscem na planecie, które pozwoliło na użycie Bitcoina jako legalnego środka płatniczego. Ze względu na ten czas McDonald's akceptuje Bitcoin we wszystkich swoich 19 sklepach detalicznych w tym miejscu.

Było to możliwe dzięki giełdzie kryptowalutowej BitPay. Procedura jest prosta i nieskomplikowana: klienci mogą kupić artykuły spożywcze za pomocą swoich smartfonów, a następnie zeskanować kod QR na swoim urządzeniu, aby dokonać płatności. Następnie klient może zapłacić gotówką lub użyć Bitcoina, aby uregulować swój rachunek.

Firma zapowiedziała, że ta metoda będzie dostępna w ponad 30 krajach do 2022 roku, co sprawi, że ludzie na całym świecie będą mogli jeszcze łatwiej kupować jedzenie McDonald's za pomocą kryptowaluty.