MetaMask ogłasza partnerstwo z Paypal

Reading time: 2 min

15/12/22

MetaMask ogłasza partnerstwo z Paypal

MetaMask i PayPal zapewnią prosty sposób na zakup Ethereum

MetaMask ogłasza partnerstwo z PayPal

MetaMask i PayPal cali na biało wychodzą naprzeciw potrzebom klientów w ciężkich czasach

MetaMask, portfel kryptowalutowy używany do interakcji z blockchainem Ethereum (ETH), ogłosił partnerstwo z PayPal - amerykańską wielonarodową firmą zajmującą się technologiami finansowymi, prowadzącą system płatności online. Wszystko to podczas niedźwiedziego rynku kryptowalut i wszechobecnego strachu przed technologią blockchain.

Przeznaczenie MetaMask

MetaMask to portfel kryptowalutowy, który wzrósł do popularności podczas hossy na rynku kryptowalut w 2021 roku i obecnie ma również miliony użytkowników. Portfel umożliwia swoim użytkownikom interakcję z aplikacjami, które obejmują "rynki NFT, gry do grania i zarabiania, zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO), zdecentralizowane aplikacje finansowe (DeFi) i światy metaverse", zgodnie z ogłoszeniem.

MetaMask pozwala na zakup Ethereum za pomocą PayPal

Zgodnie ogłoszeniem ConsenSys, firmy zajmującej się technologią oprogramowania blockchain z siedzibą w Nowym Jorku i firmy macierzystej portfela kryptowalutowego MetaMask, partnerstwo będzie miało na celu "zapewnienie klientom prostego i wygodnego sposobu na zakup Ethereum za pomocą PayPal".

Nowa funkcja jeszcze nie dla wszystkich

Dodatkowo ujawniono również, że ta nowa funkcjonalność jest dostępna tylko dla wybranych użytkowników z USA od wtorku i będzie rozwijana "do wszystkich kwalifikujących się klientów z USA w nadchodzących tygodniach." Funkcja jest obecnie dostępna w aplikacji mobilnej i zostanie wkrótce wdrożona do wersji desktopowych portfela.

Nadchodzą kolejne nowości ze współpracy obu firm, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość

ConsenSys potwierdził, że to ogłoszenie jest "najnowszym z serii ogłoszeń, które mają na celu poprawę i dywersyfikację opcji płatności dla użytkowników w ramach aplikacji mobilnej MetaMask." Ponadto ConsenSys dodał również, że "MetaMask będzie pierwszym portfelem Web3, który wykorzysta PayPal do przeprowadzenia większej ilości transakcji fiat-krypto" i pozwoli użytkownikom z USA na łatwy zakup Etheru (ETH) za pomocą aplikacji PayPal, która będzie połączona z ich kontami bankowymi.

MetaMask versus Apple… FIGHT!

Założyciel MetaMask Dan Finlay ogłosił, że porzuca ekosystem Apple z powodu wysokiego podatku NFT, który firma nałożyła na transakcje kryptowalutowe.

Finlay stwierdził, że porzuca i jego ekosystem z powodu 30% podatku, który firma nałożyła na transakcje kryptowalutowe. Następnie powiedział, że miał kilka pozytywnych interakcji z ludźmi w Google, którzy angażują się w ten ekosystem.