Mężczyzna schował kopalnie kryptowalut pod szkołą

Reading time: 2 min

24/02/23

Mężczyzna schował kopalnie kryptowalut pod szkołą

Były pracownik szkoły, który rzekomo założył w niej tajną kopalnię kryptowalut ma zostać aresztowany

Były pracownik obiektów, który rzekomo założył tajną kopalnię kryptowalut wewnątrz podziemi szkoły w Massachusetts, ma zostać aresztowany po tym, jak nie zjawił się na przesłuchaniu sądowym, aby odpowiedzieć na zarzuty.

Nadeam Nahas miał zostać postawiony w stan oskarżenia 23 lutego pod zarzutem dewastacji szkoły i oszustwa przy użyciu energii elektrycznej, jak donoszą media.

Nakaz zaoczny jest wydawany przez sądy, gdy osoba nie pojawi się w sądzie lub nie zastosuje się do nakazu, i upoważnia funkcjonariuszy organów ścigania do aresztowania osoby. Nahas, o którym mówi się, że wcześniej pracował w dziale obiektów dla miasta Cohasset, Massachusetts, Stany Zjednoczone, jest domniemany, że ukradł energię elektryczną o wartości prawie 18 000 USD w celu zasilenia swojej operacji wydobywania kryptowalut w 2021 roku między 28 kwietnia a 14 grudnia. Poniżej zdjęcie rzekomej kopalni z profilu @whalechart na Twitterze.

Lokalna policja została podobno wstępnie poinformowana o operacji w grudniu 2021 roku po tym, jak dyrektor ds. obiektów miejskich zauważył komputery, przewody i kanały, które znajdowały się nie tam gdzie powinny, biorąc pod uwagę, że znajdowały się w przestrzeni podziemnej w pobliżu kotłowni szkoły.

Znaleziono tam łącznie 11 komputerów, a Nahas został zidentyfikowany jako podejrzany po trzymiesięcznym śledztwie. Z pewnością nie jest to pierwszy raz, gdy ktoś został oskarżony o kradzież energii elektrycznej w celu wydobycia kryptowaluty. W lipcu 2021 roku malezyjscy urzędnicy zniszczyli warte 1,2 miliona dolarów koparki Bitcoin, które zostały skonfiskowane mieszkańcom, którzy kradli prąd w celu wydobycia tokenów. Rok wcześniej, w sierpniu 2020 r., władze bułgarskie aresztowały dwóch mężczyzn za nielegalne przywłaszczenie ponad 1,5 miliona dolarów w energii elektrycznej w celu prowadzenia dwóch farm wydobywczych kryptowalut.