MicroStrategy kupiło 301 Bitcoinów za łączną kwotę 5,7 miliona dolarów

Reading time: 2 min

21/09/22

MicroStrategy kupiło 301 Bitcoinów za łączną kwotę 5,7 miliona dolarów

Wierzymy, że bitcoin idzie wyżej i będziemy trzymać naszą pozycję.

Dla wielu osób ostatni spadek Bitcoina do poziomu 19 tysięcy dolarów był straszny. Rynek niedźwiedzia okazał się jednak korzystny dla osób chcących zwiększyć swoje rezerwy. Podczas gdy niedźwiedzie osiadają na swoich pozycjach, inwestorzy detaliczni często pozostają z dala od rynku.

Jednak większość inwestorów instytucjonalnych, którzy już posiadają pokaźne udziały, nadal dodaje do swoich kolekcji różne kryptowaluty. Za każdym razem, gdy cena Bitcoina spada, Microstrategy wskakuje na rynek. Ponownie, wykorzystując ostatnie spadki, firma kontynuowała zakup BTC o wartości prawie 6 milionów dolarów.

W ostatnim tweecie założyciel MicroStrategy, Michael Saylor, poinformował o zakupie 301 Bitcoinów.

Jesteśmy zadowoleni z naszej pozycji w bitcoinie - powiedział - Wierzymy, że bitcoin idzie wyżej i będziemy trzymać naszą pozycję.

MicroStrategy nabyła Bitcoina o niewiarygodnej wartości 3,98 miliarda dolarów. Jest to najwyższy zakup dokonany przez firmę w historii kryptowalut. Jeśli chodzi o całkowitą kwotę wydaną na zakup BTC, średnia cena zakupu BTC przez firmę wynosi 30 639 USD.

Dyrektor generalny firmy, Dan Saylor, ujawnił niedawno, że jego firma wzięła pożyczkę w wysokości 820,0 milionów dolarów od giełdy kryptowalutowej BitMEX. Pożyczka została wykorzystana do zakupu większej ilości bitcoinów przez firmę.

Nawet ze wzlotami i upadkami oraz stratą, Saylor wydaje się być nieugięty w swojej decyzji dotyczącej BTC. Firma myśli długoterminowo i nie ma zamiaru sprzedawać swojego BTC w najbliższym czasie.

Powiedział:

Jesteśmy długoterminowym posiadaczem Bitcoin i wierzymy, że będzie nadal wzrastać w wartości, gdy będziemy iść do przodu. Nie mamy planów sprzedaży naszych aktywów Bitcoin w najbliższym czasie, więc chcieliśmy znaleźć sposób, abyśmy mogli wykorzystać te aktywa jako zabezpieczenie pożyczek. Jest to dla nas świetny sposób na wykorzystanie naszego portfela w celu uzyskania większego zysku dla akcjonariuszy.