Ministerstwo Gospodarki (ZEA) otworzyło biuro w metaverse!

Reading time: 2 min

04/10/22

Ministerstwo Gospodarki (ZEA) otworzyło biuro w metaverse!

Ambitne plany ZEA dotyczące metaverse stawiają je w bezpośredniej konkurencji z Koreą Południową i Chinami.

Ministerstwo Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich otworzyło biuro w metaverse, które będzie dostępne dla wszystkich na całym świecie.

Budynek w metaverse jest repliką Ministerstwa Gospodarki w Abu Dhabi z tymi samymi usługami oferowanymi dla odwiedzających.

Abdulla bin Touq Al Marri, minister gospodarki kraju, dokonał przełomowego ogłoszenia na Dubai Metaverse Assembly podczas dyskusji panelowej z interesariuszami branży. Al Marri zauważył, że ten najnowszy rozwój stanowi część wysiłków ZEA, aby stać się centrum technologii Web 3 w Zatoce Perskiej i na całym świecie.

Odwiedzający wirtualne biuro Ministerstwa Gospodarki mogą odbywać spotkania i nawiązywać kontakty z innymi odwiedzającymi poprzez swoje awatary, stwierdził Al Marri. Ponadto, prawnie wiążące umowy mogą być podpisywane w metaverse, a 24/7 wsparcie obsługi klienta może być dostępne w wirtualnym biurze.

"Nasz cyfrowy adres reprezentuje pełny budynek [naszego ministerstwa]. Każde piętro może służyć innym celom" - powiedział Al Marri. “Odwiedzający otrzyma wirtualny bilet/token, a powiadomienie zostanie wysłane do naszego centrum szczęścia klienta, aby pozwolić mu wejść do naszego biura w metaverse”

Ministerstwo Gospodarki ZEA odsłoniło nowe wirtualne biuro, które pozwoli użytkownikom usłyszeć audio od przedstawicieli obsługi klienta zamiast zwykłej dwuwymiarowej interakcji na stronie internetowej. Ogłoszenie zakończyło się odsłonięciem biura w metaverse, w tym obszarów do konferencji i korytarzy do osobistych interakcji.

Ogłoszenie zostało złożone przez Al Marri, który stwierdził, że metaverse jest krokiem w dobrym kierunku dla efektywności, ponieważ osoba mająca interesy z ministerstwem "nie musi już przyjeżdżać do ZEA, aby podpisać umowę."

Plany metawersji nie są odosobnione, ponieważ pokrywają się z planami organów regulacyjnych, które chcą uczynić z kraju centrum zasobów cyfrowych. W tym samym czasie wielu dostawców usług związanych z wirtualnymi walutami, takich jak Binance czy FTX, otworzyło swoje biura w tym kraju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) czynią znaczące postępy w metawersji, a lokalne jurysdykcje wytyczają własne ścieżki w tym sektorze. Rząd Dubaju zaprezentował w lipcu masterplan metaverse, którego celem jest stworzenie 40 000 wirtualnych miejsc pracy do 2030 roku.

Ambitne plany ZEA dotyczące metaverse stawiają je w bezpośredniej konkurencji z Koreą Południową i Chinami, których rządy również przedstawiły wielkie pomysły na wirtualne światy.