Nadchodzący Merge doprowadzi do większej adopcji instytucjonalnej?

Reading time: 3 min

14/09/22

Nadchodzący Merge doprowadzi do większej adopcji instytucjonalnej?

Wiele instytucji i osób prywatnych nie może inwestować swoich pieniędzy w aktywa szkodliwe dla środowiska.

Nadchodzący Ethereum Merge to Proof-of-Stake może doprowadzić do większej adopcji instytucjonalnej, według raportu Bank of America Research.

Systemy Proof-of-Work (PoW) takie jak Bitcoin (BTC) często spotykały się z krytyką ze względu na ich aspekty środowiskowe. Ilość energii wymagana do utrzymania tysięcy węzłów w ruchu jest astronomiczna. Wiele instytucji i osób prywatnych nie może inwestować swoich pieniędzy w aktywa szkodliwe dla środowiska. Jednak Ethereum (ETH) już od dłuższego czasu planuje przejście na system konsensusu Proof-of-Stake (PoS).

Nadchodzące Ethereum Merge może doprowadzić do większej adopcji instytucjonalnej, według raportu Bank of America Research. Ten nowy system PoS będzie w stanie obsłużyć więcej transakcji niż jego poprzednik, co czyni go bardziej atrakcyjnym dla użytkowników szukających szybkości i wydajności w swoich transakcjach.

Raport Bank of America stwierdza, że zmiana ta może doprowadzić do większej adopcji instytucjonalnej, ponieważ zmniejszy koszty obsługi węzłów i ułatwi bankom i innym instytucjom uczestnictwo w sieci bez konieczności posiadania dużych ilości kapitału na sprzęt lub koszty energii elektrycznej związane z systemami PoW.

Oczekuje się, że nadchodząca zmiana Ethereum na sieć Proof of Stake (PoS) będzie dobrodziejstwem dla instytucji finansowych.

Wydarzenie, któremu nadano przydomek "the merge", będzie miało dziś w nocy. Co więcej, według Bank of America (BAC), po zakończeniu przeprowadzki może pojawić się kilka dużych możliwości dla instytucji finansowych, a także dla ETH.

Według BAC, inwestorzy, którzy mają zakaz kupowania kryptowalut opartych na PoW, mogą być w stanie nabyć ETH po przejściu przez blockchain Ethereum. Aspekty środowiskowe kryptowalut są główną barierą dla wielu instytucji. Stąd Ethereum usuwając swoje potrzeby górnicze otwiera drzwi dla wielu instytucji do wejścia w aktywa.

Według analityków BAC, na adopcję instytucjonalną może również wpłynąć zdolność do stawiania ETH i zapewnienia wyższej jakości zysków jako walidator lub poprzez usługę stakowania.

Pytanie, czy inwestować w aktywa, które są przyjazne dla środowiska, zawsze było trudne. Ale wraz z pojawieniem się blockchain i kryptowalut, pytanie to stało się o wiele bardziej palące.

Fakt, że norweski bank centralny ujawnił, że jego CBDC (Central Bank Digital Currency) jest oparty na Ethereum, pokazuje, że istnieje duża zmiana w postrzeganiu o tym, że ETH jest przyjazny dla środowiska. Pokazuje również, że korporacjom może być łatwiej inwestować w aktywa, które są mniej szkodliwe dla środowiska.

Innym czynnikiem do rozważenia przy podejmowaniu takiej decyzji byłby fakt, że systemy PoS, takie jak Cardano (ADA), już istnieją. Jeśli pytanie dla takich firm dotyczyło PoS vs PoW, mogliby już postawić na ADA. Niemniej jednak, ADA nie ma śladu pod względem aplikacji, tak jak ETH. To może być jeden z powodów oczekiwania.