Nadchodzi ETH 2.0! Czy obserwujemy właśnie nowy początek hossy?

Reading time: 2 min

18/07/22

Nadchodzi ETH 2.0! Czy obserwujemy właśnie nowy początek hossy?

Deweloperzy Ethereum (ETH) uzgodnili, że konsensus Ethereum Proof-of-Work zostanie przeniesiony do modelu Proof-of-Stake. Przejście ma nastąpić 19 września.

Deweloperzy Ethereum (ETH) uzgodnili, że konsensus Ethereum Proof-of-Work zostanie przeniesiony do modelu Proof-of-Stake. Przejście ma nastąpić 19 września

Data została zasugerowana przez Tima Beiko, głównego organizatora core developerów w Ethereum Foundation podczas rozmowy Consensus Layer, która odbyła się w miniony czwartek. Chociaż nie zgłoszono żadnych zastrzeżeń co do daty, Beiko stwierdził, że jest to nadal wstępna data i podlega korekcie, jeśli pojawi się taka potrzeba.

W swoim tweecie napisał:

"Ta data nie jest ostateczna, ale jest niezwykle ekscytująca, gdy widzimy, że zbliża się ona do końca. Proszę traktować to jako oś czasu planowania i wypatrywać oficjalnych ogłoszeń!"

W ciągu kilku tygodni pozostałych do Merge, duże ilości węgla nadal będą emitowane do atmosfery i spowodują w konsekwencji szkody dla środowiska.

Według innego dewelopera Bena Edgingtona:

Istnieją bardzo realne koszty związane z niewykonaniem scalenia: 130 000 ton dwutlenku węgla każdego dnia, To prawie milion ton tygodniowo. Każdy tydzień, w którym kręcimy kciukami, to megatona dwutlenku węgla, którą emitujemy.

Ethereum wykorzystuje obecnie mechanizm konsensusu proof-of-work (PoW), który ma swoje krytyczne uwagi, w tym ilość energii zużywanej przez system i jego wpływ na środowisko. Merge (proces aktualizacji) będzie przejściem z modelu PoW do PoS. Obecnie jest on testowany na kilku publicznych sieciach testowych

Ethereum wzrosło o 50% w ciągu 6 dni. Oto możliwe powody.

Ethereum przechodzi przez ogromny rajd w ciągu ostatnich sześciu dni, ponieważ jego cena wzrosła w tym okresie o oszałamiające 50% - w stosunku do USD. Ethereum również silnie przebiło BTC i w tym samym okresie wzrosło o 25%.

Jest to dobra wiadomość dla posiadaczy Ethereum i inwestorów, ponieważ mogą cieszyć się długo oczekiwanymi zyskami, czekając na to, aż ich tokeny jeszcze bardziej zwiększa swoją wartość.

Oprócz tego istnieją również inne czynniki, które mogą być odpowiedzialne za ten rajd:

- Po pierwsze, niektórzy analitycy uważają, że ten rajd wynika z faktu, że wiele funduszy hedgingowych zaczęło kupować Ethereum ze względu na jego potencjał do osiągania dobrych wyników w porównaniu z innymi kryptowalutami,

- Po drugie, niektórzy analitycy uważają, że ten rajd jest spowodowany nadchodzącym przejściem z PoW do PoS.

stooq.pl