Największy prywatny bank w Argentynie akceptuje krypto

Reading time: 3 min

01/06/22

Views: 20

Największy prywatny bank w Argentynie akceptuje krypto

Banco Galicia, to podmiot notowany na giełdzie Nasdaq i Buenos Aires, który jednocześnie jest pierwszym dużym bankiem w kraju świadczącym tego typu usługi.

Nowa funkcja platformy inwestycyjnej “Banco Galicia” pozwala klientom kupować bitcoin, ether, USDC i XRP firmy Ripple. To ważna wiadomość, która pokazuje, że kryptowaluty zdobywają uznanie w całym społeczeństwie, a także na klasycznym rynku finansowym.

Argentyńczycy lubią kryptowaluty

Banco Galicia, to największy prywatny bank Argentyny pod względem kapitalizacji rynkowej. Dodał on do swojej platformy inwestycyjnej handel kryptowalutami. Argentyńczycy zaliczają się do największych na świecie użytkowników walut cyfrowych. Wynika to chociażby z inflacji, która panuje w tym kraju. Ruch ten jest skierowany do młodych klientów, którzy pokazują w ankietach, że chcą usprawnić dostęp do kryptowalut za pośrednictwem tradycyjnych dróg bankowych – informuje starszy menedżer produktu banku, Nicolas de Giovanni.Klienci mogą kupować aktywa cyfrowe na tej samej platformie, której używają do kupowania akcji lub obligacji. Jest to możliwe dzięki zwarciu porozumienia pomiędzy bankiem, a portfelem kryptowalutowym Lirium. Jednak w przeciwieństwie do innych giełd, użytkownicy nie mogą wypłacać ani wysyłać swojej kryptowaluty do innych kont.

Bankowość dla młodych

Bank potwierdził, że uruchamia handel kryptowalutami w aplikacji do bankowości domowej. Ta funkcja będzie początkowo dostępna tylko dla klientów, którzy otrzymują dochód za pośrednictwem bezpośredniego depozytu. Banco Galicia, to podmiot notowany na giełdzie Nasdaq i Buenos Aires, który jednocześnie jest pierwszym dużym bankiem w kraju świadczącym tego typu usługi. Ale nie będzie mieć on monopolu na tego rodzaju usługi. Cyfrowy bank Brubank SAU będzie również oferował możliwość handlu kryptowalutami, w tym bitcoinem, ether i USDC. Do tej pory Argentyńczycy musieli korzystać ze scentralizowanych giełd za pośrednictwem portfeli lub handlować bezpośrednio za pośrednictwem giełd zdecentralizowanych.

Kryptowaluty chronią przed inflacją

Argentyna od lat zmaga się z wysoką inflacją i dewaluacją swojej waluty “peso”.
W 2017 roku kraj otrzymał 44 miliardy dolarów dofinansowania od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, największego w historii pakietu pomocy tej instytucji. Mieszkańcy z kolei zaczęli inwestować w kryptowaluty, aby chronić swoje oszczędności przed zmniejszającą się siłą nabywczą. Banco Galicia dołącza do rosnącej liczby tradycyjnych banków na całym świecie przechodzących na aktywa cyfrowe. W zeszłym miesiącu Commerzbank, czwarty co do wielkości bank w Niemczech, potwierdził, że chce oferować klientom usługi przechowywania i wymiany aktywów cyfrowych, koncentrując się początkowo na klientach instytucjonalnych. W Argentynie, a także w innych krajach Ameryki Łacińskiej, takich jak Salwador, adopcja kryptowalut staje się głównym nurtem. Niedawno władze argentyńskie ogłosiły centrum innowacji, które ma na celu zwiększenie rozwoju startupów fintech i kryptowalut w regulowanym środowisku. Pracodawcy mogą również wypłacać do 20% wynagrodzenia pracownika w kryptowalutach. To dobre wiadomości, które pokazują, że nawet klasyczny system finansowy jest w stanie działać w zgodzie z sektorem kryptowalut.