Netflix zakazał reklam związanych z kryptowalutami

Reading time: 2 min

06/09/22

Netflix zakazał reklam związanych z kryptowalutami

Gigant streamingowy odrzuci wszystkie kampanie reklamowe związane z polityką, hazardem i kryptowalutami.

Netflix zakazał reklam związanych z kryptowalutami na swojej wspieranej reklamami usłudze wideo strumieniowego.

Gigant streamingowy odrzuci wszystkie kampanie reklamowe związane z polityką, hazardem i kryptowalutami na swoim nowym pakiecie subskrypcyjnym, który ma zostać uruchomiony w listopadzie miesiące przed terminem.

W nowym pakiecie nie będą również uruchamiane reklamy sprzedające produkty dla dzieci. Te same źródła wskazały, że rozważane są również ograniczenia dotyczące reklam farmaceutycznych. Zdesperowany, aby zwiększyć przychody, Netflix ogłosił w lipcu, że uruchomi tańszy pakiet subskrypcji, który zawiera reklamy. Nowe ograniczenia są częścią szerszych działań Netflixa mających na celu zwiększenie przychodów i poprawienie doświadczenia użytkowników.

Nowy plan obejmuje abonament za 4,99 dolara miesięcznie, w którym widzowie muszą oglądać do 2 reklam na godzinę, oraz pakiet za 8,99 dolara, w którym widzowie muszą oglądać tylko jedną reklamę na godzinę.

Nowy pakiet subskrypcji Netflixa ruszy 1 listopada w kilku krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji - podało Variety.

Gigant streamingowy planował uruchomienie usługi wspieranej reklamami na początku 2023 roku. Netflix ogłosił w lipcu, że uruchomi nową usługę wspieraną reklamami, aby zwiększyć przychody. W drugim kwartale gigant streamingowy stracił 970 000 płatnych subskrybentów po utracie 200 000 w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku.

W obliczu spowalniającego wzrostu przychodów, Netflix ujawnił w czerwcu, że będzie ciął koszty, aby utrzymać marże na poziomie 20%.

Zakazy kryptowalutowe nie są nowością w branży aktywów cyfrowych. W 2018 roku gigant mediów społecznościowych Meta (dawniej Facebook) zakazał reklam kryptowalutowych na całej swojej platformie, zanim przywrócił je później w tym roku. W 2021 roku Google-parent Alphabet odwrócił zakaz reklam związanych z kryptowalutami, pozwalając giełdom i operatorom portfeli ponownie promować swoje usługi w wyszukiwarce.