Nexo wykupi Celsiusa?

Reading time: 3 min

22/06/22

Views: 17

Nexo wykupi Celsiusa?

Nowojorski Celsius ogłosił, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami późnym wieczorem w niedzielę. Z pomocą przychodzi Nexo!

Nexo proponuje wykupienie aktywów Celsiusa, gdy rywal w dziedzinie pożyczek kryptowalutowych wstrzymuje wypłaty. Platforma pożyczek kryptowalutowych Nexo wystąpiła z ofertą przejęcia niektórych pozostałych, kwalifikujących się aktywów swojego konkurenta Celsius Network. W jaki sposób i z jakich przyczyn konkurencyjne firmy się przejmują? O tym piszemy poniżej!

Nexo analizuje rynek

Zarządca aktywów cyfrowych Nexo zareagował na wiadomość o tym, że jego rywal Celsius wstrzymał wypłaty i w następstwie tego, złożył propozycję wykupienia niektórych płynnych aktywów firmy. Nexo opublikowała w poniedziałek rano na Twitterze list intencyjny, w którym przedstawiła swoje potencjalne zainteresowanie nabyciem niektórych pozostałych aktywów kwalifikowanych, głównie zabezpieczonych należności kredytowych zabezpieczonych odpowiednimi aktywami zabezpieczającymi, aktywów marki i bazy danych klientów działalności. Po tym, co wydaje się być niewypłacalnością spółki Celsius i mając na uwadze reperkusje dla ich inwestorów detalicznych i społeczności kryptowalutowej, Nexo rozszerzyło formalną ofertę nabycia kwalifikujących się aktywów Celsiusa po ich zamrożeniu.

Inwestorzy detaliczni tracą kapitał

Nexo jest niezależnym obserwatorem ostatnich wydarzeń w Celsius i jest świadomy szkodliwych reperkusji dla inwestorów detalicznych i całej społeczności blockchain. “Zrównoważony model biznesowy firmy Nexo pozwolił jej zachować stabilność finansową w każdych warunkach rynkowych, w związku z czym firma ma solidną pozycję pod względem płynności i kapitału własnego, aby pomóc złagodzić konsekwencje trudnej sytuacji firmy Celsius” – czytamy w liście otwartym Nexo.

Spadek Celsiusa

Celsius spada o 70% w ciągu 1 godziny, po tym jak spółka wstrzymuje wypłaty, aby ustabilizować płynność spółki i rynku krypto. W niedzielę wieczorem, gdy rynki kryptowalutowe były już w stanie swobodnego spadku, kontrowersyjny pożyczkodawca kryptowalutowy Celsius ogłosił, że nagle wstrzymuje wszystkie wypłaty, swapy i przelewy klientów. Firma poinformowała, że – z zastrzeżeniem wymogów dotyczących zarządzania ryzykiem i zabezpieczeń – może „z łatwością nabyć od Celsius część lub wszystkie kwalifikujące się, zaległe zabezpieczone należności kredytowe zabezpieczone odpowiadającym im zastawionym zabezpieczeniem w postaci kryptowaluty”.

Oferta od Nexo nie jest wieczna

Według Nexo, oferta pozostanie w mocy przez tydzień – do godziny 4:30 czasu do dnia 20 czerwca 2022 roku – o ile nie zostanie przyjęta lub odrzucona przez firmę Celsius, lub nie zostanie wycofana przed upływem tego czasu.

Celsius zamroził wypłaty

Nowojorski Celsius ogłosił, że zamraża wszystkie wypłaty i przelewy między kontami późnym wieczorem w niedzielę. Firma twierdzi, że podejmuje te działania „aby Celsius był w stanie lepiej wywiązywać się ze swoich zobowiązań dotyczących wypłat. Działanie w interesie naszej społeczności jest naszym najwyższym priorytetem. Nasze operacje są kontynuowane i nadal będziemy dzielić się informacjami ze społecznością”. Niemniej jednak taka informacja poskutkowała tym, że wielu inwestorów zaczęło zastanawiać się nad tym, czy spółka w ogóle posiada jakikolwiek kapitał na spłatę swoich zobowiązań. Rynek zareagował natychmiast, a wartość firmy spadła o 70% w ciągu godziny. Tymczasem Nexo, który dzieli podobny model biznesowy z Celsiusem, odnotował spadek swojego tokena natywnego NEXO o 25% w ciągu ostatniego dnia. Miejmy nadzieję, że ten kryzys w końcu się zakończy, a obie firmy dojdą do porozumienia.