Niedźwiedzie przejęły kontrolę przed corocznym sympozjum ekonomicznym

Reading time: 3 min

24/08/22

Niedźwiedzie przejęły kontrolę przed corocznym sympozjum ekonomicznym

Po zeszłotygodniowych minutkach Fed, na rynku wydaje się panować konsensus, że Powell przechyli się na jastrzębią stronę.

Bitcoin (BTC) spadł w zeszłym tygodniu o ponad 10%, co jest jego największym spadkiem od dwóch miesięcy. Analitycy twierdzą, że osunięcie cen sprawiło, że niedźwiedzie przejęły kontrolę przed corocznym sympozjum ekonomicznym amerykańskiej Rezerwy Federalnej w Jackson Hole w stanie Wyoming w piątek.

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej mocno spadła, ponieważ lipcowy protokół z posiedzenia Fed aktywnie odepchnął nadzieje na poluzowanie płynności w 2023 roku. Pogawędki o Jump Crypto sprzedającym ether (ETH) pobudziły do podejmowania zysków w rodzimym tokenie blockchain Ethereum.

Spadek Bitcoina przełamał wykresy techniczne i ożywił niedźwiedzi trend, twierdzą obserwatorzy.

Ogólny sentyment jest taki, że jeśli Powell wypowie się jastrzębio, zrobi to z uprzedzeniem do ujemnych stóp - powiedział Thomas Spika, główny oficer inwestycyjny Guidestone Financial Group LLC, doradca skupiający się na makroekonomii i rynkach stałych dochodów. Uważamy, że Bitcoin prawdopodobnie będzie pod wpływem każdej wzmianki o ujemnych stopach.

Jerome Powell prawdopodobnie nie zaoferuje dobrych wiadomości jeszcze w tym tygodniu. Według Davida Duonga, szefa badań instytucjonalnych w Coinbase, dzienny wykres techniczny bitcoina odwrócił się niedźwiedzio i kryptowaluta może nadal tracić grunt w krótkim terminie.

BTC prawdopodobnie ponownie przetestuje wsparcie na poziomie 20 830 USD i 19 230 USD w ciągu najbliższych kilku tygodni - zauważył Duong w tygodniowym komentarzu rynkowym, dodając, że traderzy będą uważnie obserwować komentarze Powella podczas sympozjum w Jackson Hole.

Po zeszłotygodniowych minutkach Fed, na rynku wydaje się panować konsensus, że Powell przechyli się na jastrzębią stronę podczas sympozjum ekonomicznego w Jackson Hole. Coroczne spotkanie, sponsorowane przez Bank Rezerwy Federalnej w Kansas City, gości bankierów centralnych, ministrów finansów, naukowców i uczestników rynków finansowych.

Jerome Powell, przewodniczący Rezerwy Federalnej, prawdopodobnie będzie starał się przyjąć bardziej wyważone podejście w Wyoming i podkreślić, że cykl zacieśniania nie jest jeszcze zakończony.

Zacieśnianie polityki pieniężnej przez Fed wzburzyło w tym roku rynek kryptowalut. Michael Kramer, założyciel Mott Capital Management, napisał w cotygodniowej aktualizacji rynków, że spodziewałby się, że Powell dość jasno określi, że tempo przyszłych podwyżek stóp może się zmniejszyć, ale że mają one o wiele więcej do wzniesienia i prawdopodobnie pozostaną wysokie przez jakiś czas.

Zdaniem Deana Penga, wiceprezesa singapurskiej platformy zarządzania aktywami cyfrowymi Metalpha, polityka monetarna działa z opóźnieniem. Dlatego też bank centralny prawdopodobnie będzie trzymał się swojego jastrzębiego scenariusza przynajmniej przez jakiś czas.