Niemcy przyjazne dla sektora kryptowalut

Reading time: 3 min

01/06/22

Niemcy przyjazne dla sektora kryptowalut

Według badań 16% niemieckiej populacji w wieku od 18 do 60 lat posiada krypto lub handlowało nim w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Według raportu Coincuba, Niemcy zdetronizowały Singapur, jako kraj, który jest najbardziej przyjazny dla kryptowalut. Według informacji za pierwszy kwartał 2022 r. doszło do klasyfikacji 46 krajów w oparciu o szereg czynników mających na celu zbadanie ich stosunku do kryptowalut. Jakie były wyniki? O tym piszemy poniżej!

Analiza rynku

Raport Coincuba badał wiele aspektów, które mogą mieć wpływ na określenie, czy dany kraj jest otwarty na krypto. Analizowano m.in. to, jak liczba początkowych ofert monet (ICO) w została zarejestrowana w każdym kraju, rozpowszechnienie przypadków oszustw oraz im zapobieganie przez instytucje państwowe, zagwarantowanie dostępu do krypto na rzecz obywateli i wiele innych.
„W miarę rozwoju wydarzeń wychodzimy poza ustawodawstwo lub czyste liczby i wprowadzamy nowe wymiary, które są kluczowe dla określenia pozytywnego i dojrzałego podejścia do kryptowalut w danym kraju” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Coincub, Sergiu Hamza.

Niemcy lubią kryptowaluty

Niemcy zajęły czwarte miejsce na liście Coincuba w zeszłym roku w zakresie badania otwartości na sektor kryptowalut. Następnie doszło do aktualizacji po tym, jak giełda kryptowalut KuCoin opublikowała w zeszłym miesiącu raport , z którego wynika , że ​​16% niemieckiej populacji w wieku od 18 do 60 lat posiada krypto lub handlowało nim w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Czterdzieści jeden procent tych inwestorów zamierza zwiększyć budżetowanie na rzecz krypto w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Dodatkowo, niemiecki magazyn “Capital” po raz pierwszy poinformował w grudniu, że krajowe banki oszczędnościowe, które przechowują ponad 1 bilion euro, chciały zaoferować portfel do handlu kryptowalutami. Raport Coincuba nazwał tę decyzję „przełomowym” rozwojem, który sygnalizuje wyższą instytucjonalną akceptację kryptowalut.

Niemieckie banki i giełda

Niemiecki operator giełdowy Deutsche Boerse w ciągu ostatnich kilku miesięcy wymienił również ponad 20 produktów kryptowalutowych (ETP) na swojej cyfrowej giełdzie Xetra. Emitenci funduszy, tacy jak WisdomTree , CoinShares i 21Shares, ostatnio oferowali wszystkie produkty notowane w tym kraju. Według Coincuba Singapur, który wcześniej zajmował pierwsze miejsce, spadł na drugie miejsce z powodu decyzji rządu tego kraju, której skutkiem jest ograniczenie reklamowania krypto i penalizacja bitomatów. W raporcie odnotowano również, że Stany Zjednoczone zajęły trzecie miejsce wśród krajów przyjaznych kryptowalutom. Jest to spowodowane częściowo tym, że podejmują one ostatnimi czasy szereg decyzji w zakresie transparentności prawa dla krypto.

Kryptowaluty w USA i na świecie

Prezydent Joe Biden podpisał dekret wzywający agencje rządowe do współpracy w celu zbadania „odpowiedzialnego rozwoju” kryptowalut i nowych technologii. Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powtórzyła te apele w dyskusji , którą dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor nazwał „prawdopodobnie najważniejszym przemówieniem XXI wieku”. Warto podkreślić, że Stany Zjednoczone zajęły pierwsze miejsce w górnictwie, ponieważ kraj ten odpowiada za około 35% globalnego hashrate. Zjednoczone Emiraty Arabskie, które znalazły się na 22 miejscu, były nowym elementem dodanym raportu. Dubaj w zeszłym miesiącu ujawnił swoje pierwsze przepisy dotyczące kryptowalut nadzorowane przez nową agencję regulacyjną, a emirat przyznał niedawno licencje giełdom kryptowalut FTX i Binance na prowadzenie tam działalności. To również doprowadziło do zwiększenia poziomu świadomości i pozytywnego nastawienia obywateli do sektora krypto. Smutne wieści są takie, że Chiny znajdują się na dole listy, gdyż wprowadziły powszechny zakaz handlu i kopania kryptowalut. Czy Polska dołączy kiedyś do raportu Coincuba i stanie na podium? Miejmy taką nadzieję!