Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri złożył wniosek o niewypłacalność

Reading time: 2 min

10/08/22

Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri złożył wniosek o niewypłacalność

Firma powiedziała, że "zapewni najbezpieczniejszą ścieżkę naprzód" dla wszystkich swoich klientów.

Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri, z 500 000 użytkowników, złożył wniosek o niewypłacalność.

Ruch następuje po tym, jak firma stanęła w obliczu "trwałego obciążenia" płynności biznesowej w 2022 roku z powodu "znaczących makroekonomicznych czynników głównych oraz ochłodzenia publicznych i prywatnych rynków kapitałowych."

Firma powiedziała, że "zapewni najbezpieczniejszą ścieżkę naprzód" dla wszystkich swoich klientów, ale podkreśliła również, że niewypłacalność nie wpłynie na jej usługi, fundusze klientów, inwestycje lub zdolność klientów do wycofania swoich aktywów z platformy.

Klienci Nuri zgłaszali trudności w wypłacaniu swoich aktywów za pośrednictwem aplikacji mobilnej firmy, ale Nuri powiedział, że jest to wynik dużego ruchu i użytkowania. Firma podkreśliła również, że "fundusze są bezpieczne".

Sam Nuri nie obsługuje w rzeczywistości funduszy fiat i kryptowalut klientów ze względu na partnerstwo z Solarisbank AG. Według strony internetowej Solaris Group, Nuri współpracował z bankiem i jego kryptowalutową spółką zależną Solaris Digital Assets w celu outsourcingu bankowości i licencji na przechowywanie kryptowalut.

Nuri, platforma wymiany kryptowalut i inwestycji, nawiązała współpracę z Solarisbank AG, aby zapewnić bezpieczeństwo środków swoich użytkowników.

Partnerstwo pozwoli Nuri na skalowanie swoich operacji i usług poprzez wykorzystanie infrastruktury bankowej i licencjonowania aktywów kryptowalutowych Solaris. Dzięki temu, że Solaris nie ma problemów z płynnością, Nuri jest zasadniczo w stanie kontynuować swoje usługi, podczas gdy firma przechodzi restrukturyzację, w przeciwieństwie do innych firm, które napotkały te same problemy:

"Pozwólcie nam powtórzyć najważniejszą dla Was informację: Wszystkie środki na Państwa kontach Nuri są bezpieczne dzięki naszemu partnerstwu z Solarisbank AG. Tymczasowe postępowanie upadłościowe nie ma wpływu na Wasze depozyty, fundusze kryptowalutowe i inwestycje Nuri Pot, które zostały wykonane u nas."

Nuri stwierdziło, że w 2022 roku boryka się z "trwałym obciążeniem" płynności biznesowej z powodu "istotnych makroekonomicznych czynników głównych oraz ochłodzenia publicznych i prywatnych rynków kapitałowych", takich jak pandemia COVID-19 i rosyjska inwazja na Ukrainę.

Nuri napisał, że "te trudne warunki rynkowe miały znaczący negatywny wpływ na naszą działalność."

Dodatkowo, różne negatywne wydarzenia na rynkach kryptowalutowych na początku tego roku, w tym duże wyprzedaże kryptowalut, implozja protokołu Luna/Terra, niewypłacalność Celsiusa i innych głównych funduszy kryptowalutowych doprowadziły do rynku niedźwiedzia kryptowalutowego.