Niemiecki bank kryptowalutowy ogłosił, że zamyka swoją działalność

Reading time: 3 min

19/10/22

Niemiecki bank kryptowalutowy ogłosił, że zamyka swoją działalność

Mayer powiedział, że w tym roku wyzwania stały się nie do pokonania z powodu trudnego środowiska ekonomicznego i politycznego ostatnich miesięcy.

Niemiecki bank kryptowalutowy Nuri ogłosił, że zamknie swoją działalność. Bank powołuje się na niemożność znalezienia inwestorów i swoją niewypłacalność w wyniku dużych wyprzedaży kryptowalut i innych funduszy kryptowalutowych jako przyczyny tego ruchu.

Bank, który miał około 500 000 klientów w momencie ogłoszenia, powiedział, że jego niewypłacalność nie wpłynie na jego usługi, fundusze klientów, inwestycje lub zdolność klientów do wycofania swoich aktywów z platformy.

W świeżym objawieniu we wtorek, bank powiedział, że "zamyka" swoją działalność biznesową. W związku z likwidacją biznesu, poprosił wszystkich swoich użytkowników o wycofanie środków z kont najpóźniej do 18 grudnia, handel będzie możliwy do 30/11/2022. Podczas wstępnego postępowania upadłościowego bank kryptowalutowy ściśle współpracował ze swoimi zarządcami upadłościowymi nad planem restrukturyzacji, który obejmował znalezienie potencjalnego nabywcy. Nie byli jednak w stanie znaleźć inwestorów.

W poście na blogu stwierdzono: "Klienci mają dostęp i będą mogli wypłacić wszystkie środki do czasu.

Prezes Nuri, Kristina Mayer, ogłosiła niedawno, że firma wystawiła się na sprzedaż i szuka nabywcy. Wiadomość ta pojawia się po tym, jak firma doświadczyła znaczącego niepowodzenia finansowego, które, jak powiedziała, było spowodowane "trudnym środowiskiem ekonomicznym i politycznym w ostatnich miesiącach."

Mayer powiedział, że w tym roku wyzwania stały się nie do pokonania z powodu trudnego środowiska ekonomicznego i politycznego ostatnich miesięcy, które trzymały ich od pozyskiwania nowych funduszy lub znalezienia nabywcy. Na dodatek powiedziała, że niewypłacalność ich głównego partnera biznesowego znacznie pogorszyła sytuację.

Nuri współpracował z Celsiusem, aby zaoferować swoim klientom konta z odsetkami Bitcoina. Jednak gdy kryptowalutowy pożyczkodawca złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, konta te zostały wstrzymane. Więc chociaż Mayer nie wymieniła wyraźnie nazwy ich głównego niewypłacalnego partnera biznesowego w swoim najnowszym poście, można spekulować, że był to Celsius.

Celsius był przedmiotem dochodzenia amerykańskich agencji rządowych, takich jak Commodity Futures Trading Commission [CFTC], Securities and Exchange Commission [SEC], a także Federal Trade Commission [FTC]. Ponieważ większość klientów Celsiusa była uważana za niezabezpieczonych wierzycieli w czasie, gdy ich konta zostały zamrożone, wydaje się prawdopodobne, że federalne agencje rządowe przyjrzą się tej konkretnej sprawie bardziej niż mogłyby to zrobić w innym przypadku.