Nigeria prowadzi rozmowy z Binance w celu utworzenia cyfrowego hubu

Reading time: 2 min

05/09/22

Nigeria prowadzi rozmowy z Binance w celu utworzenia cyfrowego hubu

Wyniki badania wykazały również, że P2P było preferowaną wymianą wśród Nigeryjczyków.

Rząd Nigerii prowadzi rozmowy z Binance, największą na świecie giełdą kryptowalut, w celu utworzenia cyfrowego hubu. Inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju blockchain w kraju.

Według Nigeria Export Processing Zones Authority (NEPZA), obie strony chcą stworzyć wirtualną wolną strefę, która zapewni przedsiębiorcom więcej możliwości rozwoju blockchain. Administracja wałkuje inicjatywy przyjazne kryptowalutom. Partnerstwo zaowocuje utworzeniem cyfrowej strefy ekonomicznej, która zaoferuje przedsiębiorcom więcej możliwości blockchain.

Na początku tego roku krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ustanowiła "zasady dotyczące emisji, platform oferujących i opieki nad aktywami cyfrowymi" dla firm wirtualnych mających na celu pobudzenie handlu kryptowalutami.

Nigeria postrzega tę transformację jako krok w kierunku dywersyfikacji swojego zakresu gospodarczego poza ropą naftową. Administracja nigeryjska rozwija inicjatywy przyjazne kryptowalutom, takie jak umożliwienie Nigeryjczykom korzystania z walut wirtualnych do płatności na głównych platformach e-commerce i ustanowienie zasad dotyczących emisji, platform oferujących i przechowywania aktywów cyfrowych dla firm wirtualnych.

Oczekuje się, że nigeryjska gospodarka cyfrowa będzie rosła w szybkim tempie, napędzana przez rosnącą liczbę millenialsów i coraz większą adopcję technologii.

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez Flutterwave, przewiduje się, że sektor fintech Nigerii osiągnie 3 miliardy dolarów w 2022 roku. Kraj ten znajduje się na szczycie list w różnych dziedzinach kryptowalut. Na przykład badanie przeprowadzone przez Block, Inc. ujawniło, że Nigeria zajęła najwyższy poziom optymizmu Bitcoin na poziomie 60%. Ponadto badanie przeprowadzone przez giełdę kryptowalutową KuCoin ujawniło, że 35% Nigeryjczyków postawiło stopę w przestrzeni kryptowalutowej w ciągu 6 miesięcy, napędzanych przez takie czynniki jak wysokie stopy inflacji i brak przystępnych usług finansowych.

Wyniki badania wykazały również, że P2P było preferowaną wymianą wśród Nigeryjczyków, z 65% inwestorów kryptowalutowych w kraju dokonujących depozytów fiat na kryptowaluty za pośrednictwem platform P2P.

Cyfrowa strefa ekonomiczna zamierza wzmocnić sektor blockchain/crypto na ziemi nigeryjskiej poprzez zwiększenie świadomości i edukacji na temat technologii blockchain, a także poprzez zapewnienie możliwości rozwoju przedsiębiorstw.