Nomad został zhakowany, prawie wszystkie fundusze zostały skradzione

Reading time: 2 min

02/08/22

Nomad został zhakowany, prawie wszystkie fundusze zostały skradzione

Mosty umożliwiają transfer kryptowalut i innych aktywów cyfrowych przez blockchainy, które w przeciwnym razie nie byłyby kompatybilne.

Most Nomada zhakowany, prawie wszystkie fundusze wykradzione.

Społeczność szybko podniosła alarm o możliwym exploicie, a Nomad potwierdził, że most został wykorzystany o 23:35 UTC (01.08.2022). Ponadto, zespół powiedział, że bada sytuację i dostarcza aktualizacje, gdy je ma.

Według DeFi Llama, łączna zabrana kwota wyniosła 190,7 milionów dolarów. Nomad jest mostem, który umożliwia transfer między Avalanche (AVAX), Ethereum (ETH), Evmos (EVMOS), Milkomeda C1 i Moonbeam (GLMR). Podejrzewa się, że do pierwszej nielegalnej transakcji doszło o 9:32 UTC, kiedy to z Nomada usunięto 100 Wrapped Bitcoin (WBTC) o wartości 2,3 miliona dolarów.

Atak nastąpił zaledwie kilka dni po tym, jak Nomad ujawnił pełną listę inwestorów, którzy wzięli udział w jego rundzie zalążkowej o wartości 22 milionów dolarów, w tym znakomite nazwy, takie jak Polychain Capital, Wintermute, Coinbase Ventures.

Naruszenie z poniedziałku jest najnowszym, które ma na celu mosty. Mosty umożliwiają transfer kryptowalut i innych aktywów cyfrowych przez blockchainy, które w przeciwnym razie nie byłyby kompatybilne. Most Ronin firmy Axie Infinity doznał włamania, które kosztowało go ponad $600M na początku tego roku.