Nowa dolina Bitcoina w Hondurasie

Reading time: 3 min

01/08/22

Nowa dolina Bitcoina w Hondurasie

Santa Lucia w Hondurasie jest najnowszym miastem turystycznym, które akceptuje płatności Bitcoin (BTC).

Kilka firm w turystycznym mieście Santa Lucia akceptuje teraz płatności Bitcoin w nadziei, że może to pobudzić wydatki turystyczne.

Santa Lucia w Hondurasie jest najnowszym miastem turystycznym, które akceptuje płatności Bitcoin (BTC). Ruch ten jest częścią większego wysiłku, aby przyciągnąć inwestorów kryptowalutowych do Hondurasu, który został nazwany "Bitcoin Valley" przez niektórych obserwatorów, a także ma to na celu zwiększenie przychodów z turystyki w 60 lokalnych firmach.

Kraj ten stał się coraz bardziej popularnym miejscem dla entuzjastów kryptowalut, z wieloma firmami zakładającymi tam swoje sklepy, w tym z firmą wydobywczą Bitfury i startupem blockchain BanQu.

Inicjatywa została uruchomiona przez Izbę Handlu i Przemysłu w Santa Lucia i już teraz przynosi korzyści niektórym mieszkańcom, takim jak właściciel centrum handlowego Cesar Andino. Według raportu z honduraskiego punktu informacyjnego La Prensa, Andino powiedział:

Akceptacja Bitcoin pozwoli nam otworzyć kolejny rynek i zdobyć więcej klientów. Musimy się zglobalizować. Nie możemy zamknąć się na technologię i nie możemy pozostać w tyle, gdy inne kraje już to robią.

Program rozpoczął się w czwartek i jest rozwijany we współpracy z giełdą kryptowalut Coincaex, Blockchain Honduras i Uniwersytetem Technologicznym w Hondurasie. Coincaex zapewnia sprzęt i usługi potrzebne do wykonywania płatności kryptowalutowych, podczas gdy Blockchain Honduras zapewnia edukację w zakresie korzystania z portfeli kryptowalutowych.

Bitcoin Valley to nowa inicjatywa, która ma na celu ponowne pobudzenie wydatków turystycznych w Hondurasie.

Branża turystyczna w tym kraju bardzo ucierpiała podczas pandemii COVID-19, ale od tego czasu walczy o odzyskanie równowagi. Lokalni właściciele firm mają nadzieję, że poprzez zapewnienie turystom sposobu na płacenie za towary i usługi w BTC, Bitcoin Valley zapewni impuls dla lokalnych firm.

Dolina Bitcoin będzie działać, pozwalając klientom na używanie ich BTC do płacenia za towary i usługi u uczestniczących sprzedawców. Jednak zamiast bezpośrednio przyjmować BTC jako płatność, handlowcy będą wysyłać wartość swoich zakupów bezpośrednio do wymiany zwanej Coincaex. Giełda następnie natychmiast przelicza tę kwotę na Lempira - honduraską walutę - i wysyła ją bezpośrednio na konto bankowe kupca, dzięki czemu mogą uniknąć zmienności spowodowanej wahaniami cen kryptowalut, takich jak BTC. Dlatego właściciele firm nie otrzymują bezpośrednio BTC jako płatności w ramach tego schematu; zamiast tego otrzymują Lempira bezpośrednio od Coincaex.