Nowy Blockchain Node Engine na Google Cloud

Reading time: 1 min

02/11/22

Nowy Blockchain Node Engine na Google Cloud

Ten ruch następuje wkrótce po tym, jak Google ogłosił, że uruchamia walidator na blockchainie Solana, zgodnie z komunikatem firmy.

Google Cloud wydał nowy Blockchain Node Engine, którego celem jest pomoc programistom Web3 w budowaniu i wdrażaniu nowych produktów na platformach opartych na blockchainie.


Google Cloud wydał nowy Blockchain Node Engine, którego celem jest pomoc programistom Web3 w budowaniu i wdrażaniu nowych produktów na platformach opartych na blockchainie. Walidator wkrótce doda nowe funkcje, które umożliwią integrację dla deweloperów Solana (SOL).

Po tej wiadomości w sobotę SOL wzrósł o 12%.

Google Cloud poinformował na Twitterze, że oprócz walidatora, gigant technologiczny pracuje również nad dodaniem swojego Blockchain Node Engine do łańcucha Solana w 2023 roku. Blockchain Node Engine to "w pełni zarządzana usługa hostingu węzłów", która obsługuje już blockchain Ethereum.

“Chcemy, aby uruchomienie węzła Solana było jednym kliknięciem w opłacalny sposób”

- powiedział Nalin Mittal na konferencji Solana's Breakpoint w Lizbonie.

Google dodał ponadto, że zainicjował ruch, który "ułatwi ekosystemowi deweloperów Solany dostęp do danych historycznych" poprzez indeksowanie danych Solany i dodanie ich do swojego magazynu danych BigQuery. Według Mittala, funkcja zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2023 roku.