Nowy plan odzyskania 8 tys. BTC wyrzuconych 9 lat temu na wysypisko

Reading time: 2 min

02/08/22

Nowy plan odzyskania 8 tys. BTC wyrzuconych 9 lat temu na wysypisko

Z obecnym planem Howellsa - który obejmuje psy-roboty i skaner napędzany sztuczną inteligencją - wierzy on, że te efekty mogą być zminimalizowane.

Mężczyzna z Walii próbuje odzyskać 8 tysięcy Bitcoinów, które wyrzucił w 2013 roku.

James Howells robił porządki w domu w 2013 roku, kiedy to przez pomyłkę wyrzucił dysk twardy, który zawierał 8 000 Bitcoinów, które wydobył. W tym czasie, był to błąd, który kosztował go od $108,000 do $8,6 mln w zależności od tego, kiedy wyrzucił dysk (2013 był szczególnie zmiennym rokiem dla Bitcoin).

Bitcoin jednak stał się tylko droższy, co oznacza, że straty Howellsa nadal rosły. Nawet po ostatniej kryptowalutowej zimie, wynoszą one teraz 187 milionów dolarów. A teraz rozpoczyna ekspedycję, aby spróbować odzyskać utracony dysk!

James złożył petycję do Rady Miasta Newport, aby pozwoliła mu na przekopanie wysypiska, na którym znajdują się śmieci. Jest to igła w bardzo dużym, bardzo brudnym stogu siana - wypełnionym 110 000 tonami śmieci. Jeśli jednak przekona miasto, by pozwoliło mu prowadzić poszukiwania, ma parę inwestorów venture capital gotowych wyłożyć 11 milionów dolarów na przeprowadzenie wykopalisk.

Miasto jednak odrzuciło prośbę Howellsa, twierdząc, że przeprowadzenie takiej operacji miałoby zbyt poważny wpływ na ekologię okolicy.

Z obecnym planem Howellsa - który obejmuje psy-roboty i skaner napędzany sztuczną inteligencją - wierzy on, że te efekty mogą być zminimalizowane. Obiecał również, że po zakończeniu poszukiwań zbuduje nad składowiskiem stację słoneczną.

Jeśli plan się powiedzie i dane na dysku uda się odzyskać (obie te rzeczy są dalekie od pewności), Howells nie odejdzie z pełnymi 187 milionami dolarów. Zgodnie z warunkami umowy, zarówno on, jak i jego partnerzy z VC zatrzymają 30% (około 56 milionów dolarów każdy), członkowie zespołu, którzy pomagają w poszukiwaniach, otrzymają część, a każdy ze 150 tysięcy mieszkańców Newport otrzyma 50 funtów.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy skarb (choć innego rodzaju) został znaleziony na wysypisku śmieci. W 2014 roku parze dokumentalistów udało się odkopać dawno niesprzedawane egzemplarze ET: The Extraterrestrial dla Atari 2600, które zostały zakopane na wysypisku w Nowym Meksyku po tym, jak nie udało im się znaleźć nabywców na swój zabugowany tytuł.