Nowy York zakazuje PoW

Reading time: 2 min

01/06/22

Views: 12

Nowy York zakazuje PoW

Nowojorski ustawodawca może zakazać kopania kryptowalut w stanie metodą „proof-of-work” (PoW) na co najmniej dwa lata.

Nowojorscy ustawodawcy zagłosują w tym tygodniu za moratorium na wydobycie PoW.
Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, to nastąpi zawieszenie zarówno nowych licencji, jak i wniosków o ich odnowienie. Takie prawo będzie obowiązywać przez co najmniej dwa lata. Dlaczego Nowy York chce zakazać PoW? O tym piszemy poniżej!

Ustawodawca chce “zamrozić” Proof Of Work

Nowojorski ustawodawca może zakazać kopania kryptowalut w stanie metodą „proof-of-work” (PoW) na co najmniej dwa lata, powołując się na obawy związane z ochroną środowiska.
W miniony weekend, w sobotę i niedzielę, kilka grup wspierających kryptowaluty – w tym Blockchain Association i Crypto Council for Innovation – uruchomiło alarm w związku ze zbliżającym się głosowaniem na Zgromadzeniu Nowojorskim. Oficjalna strona internetowa senatu stanowego nie wskazywała konkretnej daty głosowania.
Projekt ustawy, S6486D/A7389C, ma na celu ustanowienie dwuletniego moratorium na kopanie kryptowalut, które wykorzystuje mechanizm konsensusu dowodu pracy (PoW). Zmieniłaby on obowiązujące prawo ochrony środowiska tak, by dostosować je do “Ustawy o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności z 2019 r.” Założeniem tej ustawy jest redukcja o 40% emisji gazów cieplarnianych do końca 2030 roku.

Projekt ustawy zawiera jednak pewne ważne zastrzeżenia

Jak mówi jedna klauzula „departament nie zatwierdzi wniosku o odnowienie istniejącego zezwolenia […], jeśli wniosek o odnowienie ma na celu zwiększenie lub pozwoli lub spowoduje wzrost ilości energii elektrycznej zużywanej lub wykorzystywanej przez kryptowalutę do jej wydobycia”. Innym ważnym zastrzeżeniem jest to, że oba paragrafy dotyczące moratorium dotyczą „obiektów wytwarzających energię elektryczną”, które „wykorzystują paliwo na bazie węgla”, co oznacza, że ​​proponowane przepisy nie będą obejmować operacji wykorzystujących energię odnawialną w minningu. Obejmowałoby to jednak obiekty takie jak przebudowana elektrownia gazowa Greenidge Generation w pobliżu jeziora Seneca, która w ostatnich latach znajdowała się w centrum bitew sądowych.

Sektor krypto próbuje się bronić

Grupy rzeczników branży kryptowalutowej wezwały „pro-technologicznych i proinnowacyjnych” mieszkańców stanu Nowy Jork do aktywności i zachęcania członków zgromadzenia do głosowania przeciwko moratorium. Po głosowaniu ustawa musi przejść do Senatu Stanu, zanim trafi na biurko gubernatora, który ma prawo ją zawetować. Jaką decyzję podejmie gubernator? Dowiemy się pewnie niebawem.