Nubank wyemituje własną kryptowalutę w pierwszej połowie 2023 roku

Reading time: 2 min

21/10/22

Nubank wyemituje własną kryptowalutę w pierwszej połowie 2023 roku

Nubank ogłosiła, że będzie kontynuować współpracę z Mercado Libre, aby rozwijać i rozszerzać swój handel kryptowalutami.

Brazylijski Neobank Nubank wprowadzi własną kryptowalutę jako część programu lojalnościowego.

Nubank, jeden z największych banków cyfrowych na świecie, ogłosił, że wyemituje własną kryptowalutę w pierwszej połowie 2023 roku. Waluta, nazwana Nucoin (NCO), zostanie wyemitowana na Ethereum z pomocą Polygon, drugiej warstwy, która pozwala użytkownikom i deweloperom korzystać z niższych opłat i zostanie przerzucona na wszystkich klientów banku.

Ruch jest skierowany na zwiększenie programu lojalnościowego i korzyści poprzez emisję własnej monety, która może być wykorzystana do uzyskania zniżek na produkty i usługi świadczone przez Nubank. Emisja tokena ma nastąpić w pierwszej połowie 2023 roku. Firma nie określiła, czy token będzie miał wartość rynkową, ale wyjaśniła, że będą przydatne dla klientów, aby uzyskać dostęp do zniżkowych cen produktów i usług Nubanku.

Nubank, największy bank cyfrowy poza Azją, ujawnił swoje plany zagłębienia się w gospodarkę cyfrową poprzez emisję własnej monety.

Nubank ogłosiła, że będzie kontynuować współpracę z Mercado Libre, aby rozwijać i rozszerzać swój handel kryptowalutami.

Dla Fernando Czapskiego, starszego dyrektora i dyrektora generalnego w Nubanku, pozwoli to firmie na ciągłe wprowadzanie innowacji w zakresie wykorzystania kryptowalut. Czapski stwierdził:

Ten projekt to jeszcze jeden krok, który podejmujemy, ponieważ wierzymy w transformacyjny potencjał technologii blockchain i w jej jeszcze większą demokratyzację, wykraczającą poza zakup, sprzedaż i utrzymanie kryptowalut w naszej aplikacji.

Zainteresowanie Nubanku kryptowalutami nie jest nowe. Neobank był jednym z pierwszych, który wprowadził usługi handlu kryptowalutami w Brazylii, w maju. Wiele innych podążyło za nim, w tym firmy takie jak Picpay, Rico i Itau Unibanco. W tym samym czasie firma ogłosiła, że trzyma bitcoin jako część swojego skarbca.

W czerwcu firma ogłosiła, że oferuje swoje usługi dla ponad 54 milionów klientów. We wrześniu Nubank wydał komunikat prasowy, w którym stwierdził, że obsługuje obecnie 70 milionów klientów w Latam i że prawie 2 miliony zakupiło kryptowaluty za pomocą swoich usług.