O kryptowalutach w Davos

Reading time: 4 min

18/01/23

O kryptowalutach w Davos

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) ogłosiło, że kryptowaluty i blockchain będą głównym punktem rozmów podczas konferencji w 2023 roku.

Specjaliści z branży kryptowalutowej powiedzieli, że firmy, które pozostały, to "prawdziwe okazje" i chcą zdobyć biznes w Davos.

Ale po prawie 1,4 biliona dolarów wymazanych w 2022 roku, branża kryptowalutowa jest nieco bardziej powściągliwa w tym, jak rozprowadza gotówkę, a kilka firm zauważonych w zeszłym roku nie jest obecnych. 2022 był naznaczony nieudanymi projektami kryptowalutowymi, problemami z płynnością i bankructwami, zwieńczonymi upadkiem głównej giełdy FTX.

Promenada w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym odnotowała zauważalną zmianę wizualną swoich witryn sklepowych i kawiarni. W ciągu ostatnich kilku lat Promenada Davos była wypełniona firmami kryptowalutowymi, które przejmowały sklepy i kawiarnie. Zniknął jeden sklep sprzedający tokeny NFT. Ceny NFT również spadły w zeszłym roku - pozostały jedynie firmy, które przetrwały rynek niedźwiedzia i które chcą rozwinąć swoją działalność.

Casper Labs, firma, która zbudowała blockchain zaprojektowany do wykorzystania przez przedsiębiorstwa, prowadzi przestrzeń na Promenadzie o nazwie Blockchain Lab. Casper Labs był również obecny w zeszłym roku w Davos. Cliff Sarkin, szef relacji strategicznych w Casper Labs, powiedział, że jest "ostrożnie optymistyczny", że rynek kryptowalut ma dno.

Więc jesteśmy ponad rok w rynku niedźwiedzia... czujemy, że to jest czas na budowanie - powiedział Sarkin w CNBC.

Dodał, że firmy kryptowalutowe, które pozostały w Davos, to "merytoryczne projekty" i "prawdziwe transakcje" w porównaniu z takimi rzeczami jak NFT.

Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, stawia na trwały zwrot na rynkach kryptowalut w 2023 roku.


Jeśli Bitcoin mógłby wrócić z powrotem do 35 000 USD…SkyBridge będzie miał niesamowity rok.

Powiedział, że styczniowy rajd kryptowalutowy może być podtrzymany, ponieważ "halving" z 2023 r., kiedy liczba nowych bitcoinów wydanych zostanie zmniejszona o połowę, ograniczy podaż i doprowadzi do wzrostu cen. Scaramucci zainwestował w Bitcoina, Ethereum , Solane i altcoin Algorand, a także przygląda się rynkowi kredytów strukturyzowanych, aby napędzać zwroty z 2023 roku po stratach firmy w 2022 roku.

Według stanu na wrzesień ubiegłego roku jego firma zarządzała 2,2 miliarda dolarów, w tym 800 milionów dolarów w inwestycjach związanych z aktywami cyfrowymi.

Nigel Green, dyrektor generalny firmy zarządzającej finansami deVere Group, ostrzegł, że globalna organizacja lobbingowa Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) prawdopodobnie poniesie porażkę, jeśli nie skupi się na regulacji kryptowalut.

Według Greena, jeśli szczyt WEF zaplanowany na 2023 rok w Davos nie zajmie się agendą regulacji kryptowalut, organizacja "spektakularnie zawiedzie", powiedział w oświadczeniu podzielonym z Finboldem 16 stycznia.

Nie ma wątpliwości, że regulacja ekosystemu kryptowalut jest wymagana i powinna być priorytetem podczas tegorocznego WEF w Davos. Jeśli osoby obecne na WEF nie posuną naprzód agendy regulacji kryptowalut w wyniku szczytu w 2023 roku, poniosą spektakularną porażkę - powiedział.

Dalej wyzwał delegatów uczestniczących w forum, aby naciskać na swoje rządy, aby skupiły się na kryptowalutach poprzez działanie zamiast "mówienia", podkreślając, że nadszedł czas na działanie. Ostrzegł również, że brak praw otworzy sektor kryptowalutowy na stwarzanie zagrożenia dla globalnego przemysłu finansowego. Jednocześnie Green zacytował, że inwestorzy muszą być chronieni po głośnych upadkach i przypadkach oszustw.

Jeremy Allaire, dyrektor generalny Circle, mówi, że branża kryptowalutowa musi rozróżnić dobrych i złych aktorów, aby wyjść z krachu.

Musimy odróżnić aktywa spekulacyjne, które nie mają żadnej realnej użyteczności ani wartości, od aktywów cyfrowych, które zostały zaprojektowane, aby mieć użyteczność. Musimy rozróżnić między regulowanymi i nieregulowanymi - powiedział.

Brak barier ochronnych będzie nadal powstrzymywał bardziej tradycyjne instytucje przed rozważeniem zaangażowania w kryptowaluty, powiedział prezes New York Stock Exchange Lynn Martin.

Spójrz na kwestie w szczególności w ciągu ostatnich kilku miesięcy, z bankructwem FTX ... Bardziej tradycyjne modele finansowe ... zostały pokazane jako latarnie przejrzystości. Potrzebujemy regulatorów, aby powiedzieć nam, co są guideposts. Jakie są regulowane ramy, aby wprowadzić je do bardziej tradycyjnych struktur, i sposobów realizacji.

Sesja zatytułowana "Finding the Right Balance for Crypto" w dniu 19 stycznia o godz. 15:00 CET zbada "boom i bust" na rynkach kryptowalutowych w 2022 roku i ma na celu rozważenie stworzenia "solidnej regulacji" kryptowalut przy jednoczesnym zapewnieniu "pozytywnych wyników makroekonomicznych i społecznych".

AGENDA