Odpływy z kryptowalut spowodowały spadek sald depozytów kasowych

Reading time: 2 min

08/09/22

Odpływy z kryptowalut spowodowały spadek sald depozytów kasowych

Bank powiedział, że spadek wypływów kryptowalutowych o 4,27 miliarda dolarów jest winny spadkowi jego sald depozytów spotowych.

Nowojorski bank komercyjny Signature Bank ogłosił w środę, że odpływy z kryptowalut spowodowały spadek sald depozytów kasowych o 4,27 miliarda dolarów, ale oczekuje się, że spadek ten nie wpłynie negatywnie na zdolność banku do osiągnięcia celu łącznego wzrostu kredytów i papierów wartościowych w tym kwartale.

Signature Bank, nowojorski bank komercyjny, opublikował niedawno swoją aktualizację handlową za połowę trzeciego kwartału tego roku. Bank poinformował, że wypłaty depozytów z banku wyniosły łącznie 4,27 miliarda dolarów, ponieważ rozprzestrzenia się strach przed kryptowalutami.

Innymi słowy, bank powiedział, że spadek wypływów kryptowalutowych o 4,27 miliarda dolarów jest winny spadkowi jego sald depozytów spotowych. Jednak bank powiedział, że jest "dobrze przygotowany do osiągnięcia celu połączonego wzrostu kredytów i papierów wartościowych" na trzeci kwartał, pomimo presji ze strony odpływów aktywów cyfrowych.

Z kolei Signature powiedział, że depozyty niekryptowalutowe wzrosły do 2,64 mld USD w okresie kwartalnym, przy czym "specjalistyczne rozwiązania bankowości hipotecznej" stanowiły większość tej sumy (2,29 mld USD).

Zima na rynku kryptowalut wciąż daje się we znaki. Signature Bank, nowojorski bank, który zajmuje się depozytami kryptowalut, odnotował w tym roku spadek ceny akcji o 49%. W zeszłym roku bank miał jeden z ich najlepszych lat w historii z powodu depozytów kryptowalutowych, ale wszystko to zmieniło się w tym roku. Niepewność w branży kryptowalutowej, w połączeniu z upadkiem po bankructwie CeFi, spowodowała spadek cen.

Joe DePaolo, dyrektor generalny Signature Bank, mówił o rozwoju sytuacji i powiedział, że nie mają bezpośredniej ekspozycji na kryptowaluty, ponieważ zatrzymują tylko depozyty gotówkowe klientów w dolarach.