Odważne inwestycje Binance

Reading time: 4 min

20/12/22

Odważne inwestycje Binance

Krypto-zima trwa w najlepsze, a Binance dokonuje inwestycji na nie małe kwoty. Przejmuje kolejną giełdę i wykupuje aktywa upadłej firmy.

Binance nie rzuca słów na wiatr

Changpeng Zhao jak powiedział tak zrobił - proste

Na rynku dominuje strach, krypto-zima hula, a Binance wkracza ponownie całe na biało i podbudowuje na duchu. Niedawno pisaliśmy artykuł o wypowiedzi Changpeng Zhao - CEO Binance, w której zaznaczył mocną pozycję Binance na rynku światowym, uspokoił przy tym użytkowników stwierdzając, że Binance przetrwa te ciężkie czasy, a dzisiaj już jesteśmy świadkami ruchów Binance świadczących o jej solidnych podłożach finansowych jak i zdecydowanym nastawieniu na światową ekspansję.

Binance wkracza do Indonezji

Binance oficjalnie ogłosiło przejęcie indonezyjskiej giełdy Tokocrypto, potwierdzając plotki, które krążyły od pewnego czasu. Potwierdzono, że współzałożyciel i CEO Tokocrypto, Pang Xue Kai, zrezygnuje ze stanowiska w firmie, a podczas procesu przejęcia, funkcję tymczasowego dyrektora generalnego Tokocrypto, będzie pełnił Yudhono Rawis, który dotychczas zarządzał portfolio Binance.

W komunikacie wyjaśniono jednak, że Pang Xue Kai nadal będzie członkiem zarządu dla Tokocrypto i nadal będzie oferował wsparcie przywódcze w swojej nowej roli. Kai twierdzi, że decyzja ta została podjęta po znacznym przemyśleniu, polegając na zdolności Binance do zapewnienia fizycznej platformy handlowej dla aktywów kryptowalutowych. Kai stwierdził:

Tokocrypto powstało z naszego pomysłu ponad cztery lata temu i jestem bardzo dumny, widząc każdy wzrost, osiągnięcie i wkład, jaki firma wniosła w postęp gospodarki cyfrowej Indonezji. Ta decyzja została podjęta po dokładnym rozważeniu i zdecydowaliśmy, że najlepszym krokiem dla Tokocrypto idącym do przodu jest wykorzystanie zdolności Binance do zbudowania dalszej platformy handlu fizycznego aktywami kryptowalutowymi

To nie jedyne przejęcia giełdy przez Binance w tym sezonie

W komunikacie prasowym ogłaszającym inwestycję, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział "Cieszymy się na współpracę z Tokocrypto dla naszej następnej fali wzrostu, ponieważ kontynuujemy ekspansję na rynkach wschodzących na całym świecie."

Indonezyjska giełda posiada licencję na kryptowaluty w Indonezji, a Binance spodziewa się, że w wyniku transakcji przejęcia wzrośnie tam liczba klientów. Dodatkowo dzięki licencji Binance może oficjalnie wkroczyć do Indonezji bez większych problemów, tak samo jak miało to niedawno miejsce przy przejęciu japońskiej giełdy - Sakura Exchange BitCoin. Warto tutaj też dodać, że aktualnie Binance ma duże udziały w malezyjskiej giełdzie MX Global. Na pewno nie słyszymy o przejęciu kolejnej giełdy przez Binance ostatni raz.

Binance odkupuje aktywa upadłego Voyager Digital za ponad 1 000 000 000 dolarów!

Binance ogłosiło dzisiaj, że osiągnęło porozumienie w sprawie przejęcia aktywów upadłego pożyczkodawcy kryptowalutowego Voyager Digital za 1,022 miliarda dolarów. Po przeglądzie opcji strategicznych upadła firma powiedziała, że Binance reprezentuje "najwyższą i najlepszą ofertę dla swoich aktywów."

Oferta o wartości 1 000 000 022 miliarda dolarów została uczciwie zaproponowana bez żadnego zaniżania ceny rynkowej portfela kryptowalut stwierdził przedstawiciel Voyager Digital. Binance zadeklarowało również, że pokryje wszelkie przyszłe koszty związane ze wzrostem wartości środków Voyager Digital.

"Nasz cel jest prosty: zwrócić użytkownikom ich środki w najkrótszym możliwym czasie"

"Nasza oferta jest odzwierciedleniem naszej przewodniej zasady, że klienci powinni być na pierwszym miejscu. Nasz cel jest prosty: zwrócić użytkownikom ich środki w najkrótszym możliwym czasie" - powiedział w poniedziałek Brian Shroder, dyrektor generalny i prezes amerykańskiego oddziału Binance. Shroder kontynuował:

Mamy nadzieję że nasza oferta zakończy bolesny proces upadłościowy, w który zostali wciągnięci niczemu winni klienci. Po zakończeniu procesu klienci będą mogli bezproblemowo uzyskać należyty im dostęp do ich własnych portfeli poprzez platformę Binance, na której będą otrzymywać kolejne środki z nieporozumienia związanego z przedstawicielami Voyager