OnlyFans i NFT

Reading time: 3 min

01/06/22

OnlyFans i NFT

Potencjał, jaki tkwi w połączeniu podstawowej działalności OnlyFans z NFT jest niezaprzeczalny.

Legendarny serwis OnlyFans jest najnowszym portalem, który poszedł drogą NFT. Usługa subskrypcji treści, która jest znana na całym świecie z produktów dla dorosłych postanawia monetyzować swoje działania przy pomocy tokenów. Pamiętajmy o tym, że kryptowaluty i technologia blockchain są sektorem wyjątkowo otwartym, zautomatyzowanym, bezpiecznym i transparentnym. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że coraz więcej branż idzie w kierunku NFT. Co w tym wypadku ugra OnlyFans? Czy takie rozwiązanie ma sens? O tym piszemy poniżej!

Dlaczego OnlyFans chce wykorzystać NFT?

Jeśli weźmiemy pod uwagę słowa dyrektora generalnego Ami Gana dla Reutersa, to zrozumiemy ten pomysł: „Ta funkcja jest pierwszym krokiem do zbadania roli, jaką NFT mogą odegrać na naszej platformie”. Czy zdjęcia profilowe i OnlyFans mają sens? Może nie, ale NFT i OnlyFans z pewnością tak. A to jest pierwszy krok w tym kierunku.Jest jednak pewien haczyk w całym NFT. OnlyFans będzie podłączony do API OpenSea, co oznacza, że: „OnlyFans obsługuje tylko NFT wybite na blockchainie ethereum. Na zdjęciach profilowych twórców NFT będzie widniała ikona ethereum, aby oznaczyć je jako autentyczne.”

OnlyFans wzmacnia pozycję twórców

W jaki sposób zdjęcia profilowe NFT wzmocnią pozycję twórców? To się dopiero okaże. Jednak potencjał, jaki tkwi w połączeniu podstawowej działalności OnlyFans z NFT jest niezaprzeczalny. OnlyFans, który został uruchomiony w 2016 roku, przeżywał boom podczas pandemii, ponieważ stał się sposobem dla twórców na zarabianie pieniędzy na sprzedaży treści bezpośrednio do subskrybentów.

Naszą misją jest umożliwienie twórcom wykorzystania w pełni ich potencjału. Ta funkcja jest pierwszym krokiem w kierunku zbadania roli, jaką NFT mogą odegrać na naszej platformie.” – podkreśla dyrektor generalny.

Czy YouTube zastanawia się nad dołączeniem do OnlyFans?

W niedawnym poście zatytułowanym „A Look At 2022”, Neal Mohan, Chief Product Officer YouTube powiedział, że administratorzy Youtuba wierzą, iż nowe technologie, takie jak blockchain i NFT, mogą pozwolić twórcom na budowanie głębszych relacji z fanami.Co jednak konkretnie ma na myśli? „Na przykład zapewnienie fanom weryfikowanego sposobu na posiadanie unikalnych filmów, zdjęć, sztuki, a nawet doświadczeń ich ulubionych twórców może być atrakcyjną perspektywą dla twórców i ich odbiorców”.

Podsumowanie

Jak widać NFT zdobywa coraz większą popularność w każdej branży – także erotycznej. Dlaczego? Gdyż jest w pełni zautomatyzowanym systemem, który pozwala chronić prawa autorskie każdej formy sztuki. NFT może mieć zastosowanie do rynku muzycznego, filmowego, gamingowego, więc czemu miałoby nie sprawdzić się w branży erotycznej? Jaki osiągnie skutek? O tym przekonamy się pewnie niebawem.