Palazzo Versace Dubai pozwala gościom płacić za pomocą kryptowalut

Reading time: 2 min

14/09/22

Palazzo Versace Dubai pozwala gościom płacić za pomocą kryptowalut

Ponadto, opcja ta daje im również możliwość wykorzystania tych monet jako środka płatniczego przy zakupie bonów upominkowych z hotelowych platform e-commerce.

W raporcie opublikowanym przez Business Traveller ujawniono, że Palazzo Versace Dubai pozwala gościom płacić za usługi świadczone za pomocą kryptowaluty.

Hotel planuje również dodać opcję płatności kryptowalutowych do swoich platform e-commerce, aby umożliwić gościom płacenie za bony upominkowe za pomocą walut cyfrowych.

BNB, jest jedną z trzech kryptowalut obsługiwanych obecnie przez hotel. Dzięki temu goście, którzy planują pobyt w Palazzo Versace Dubai, mogą łatwo uregulować swoje odpowiednie rachunki za pomocą Bitcoina, Ethereum i Binance coin (BNB). Ponadto, opcja ta daje im również możliwość wykorzystania tych monet jako środka płatniczego przy zakupie bonów upominkowych z hotelowych platform e-commerce.

Luksusowy hotel z siedzibą w Dubaju oferuje nową usługę od 7 września.

Według raportu Business Traveller, ten ruch jest częścią strategii hotelu, aby stworzyć ekosystem, który jest bardziej elastyczny i wygodny dla gości.

Jak podaje firma, chce ona zapewnić wysokiej klasy usługi i udostępnić je w przystępnej cenie, jednocześnie spełniając wymagania dzisiejszych podróżników, którzy chcą podróżować z mniejszym kłopotem.

Hotel planuje również wprowadzić inne rozwiązania oparte na blockchainie, a także zaoferować gościom dostęp do biblioteki kryptowalut, w której mogą dowiedzieć się więcej o kryptowalutach i sposobie ich działania.

Ogłoszenie pojawia się prawie miesiąc po tym, jak hotel ogłosił partnerstwo z Binance, jedną z największych na świecie platform wymiany kryptowalut, oraz z Al Rayan Bank, jedną z wiodących w regionie islamskich instytucji finansowych.

Według raportu, Binance, jedna z największych na świecie platform wymiany kryptowalut, jest "dostawcą infrastruktury kryptowalutowej" luksusowego hotelu. Oprócz umożliwienia gościom korzystania z kryptowalut podczas płacenia za posiłki, pobyty i doświadczenia spa, hotel będzie również akceptował płatności kryptowalutowe od gości korzystających z jego platform e-commerce, aby kupić bony upominkowe i przedmioty w kwiaciarni.

Akceptując kryptowaluty, Palazzo Versace Dubai dołącza do rosnącej listy firm działających w kraju, które przyjęły kryptowalutę.