Paragwaj o krok od wprowadzenia prawa dotyczącego kryptowalut

Reading time: 2 min

18/07/22

Paragwaj o krok od wprowadzenia prawa dotyczącego kryptowalut

Paragwajski Senat uchwalił w czwartek ustawę ustanawiającą ramy podatkowe i regulacyjne dla przedsiębiorstw działających w sektorach kryptowalut i górnictwa.

Ramy kryptowalutowe Paragwaju są o krok od stania się prawem.

Paragwajski Senat uchwalił w czwartek ustawę ustanawiającą ramy podatkowe i regulacyjne dla przedsiębiorstw działających w sektorach kryptowalut i górnictwa kryptowalutowego. Projekt ustawy, wprowadzony w lipcu ubiegłego roku przez senatora Fernando Silva Facetti, wzywa do utworzenia Ministerstwa Przemysłu i Handlu (MIC), aby nadzorować dostawców usług w branży kryptowalut.

Przemysł kryptowalutowy Paragwaju jest jednym z najszybciej rozwijających się w Ameryce Południowej: według danych Bitfury Group, Paragwaj zajmuje trzecie miejsce pod względem wzrostu zdolności wydobywczej w ciągu ostatniego roku, z 60% wzrostem całkowitego hashrate w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Projekt ustawy dotyczący wydobycia kryptowalut został zatwierdzony przez Kongres Paragwaju.

Projekt ustawy ma na celu uregulowanie sposobu, w jaki górnicy kryptowalut wchodzą w interakcje z lokalnymi dostawcami energii, a także jak powinni postępować z aktywami kryptowalutowymi.

Projekt ustawy wymaga, aby przyszłe operacje wydobywcze zgłaszały swój harmonogram zużycia energii do Krajowej Administracji Energii Elektrycznej Paragwaju (ANDE), która reguluje krajowy system energetyczny kraju. Jeśli okaże się, że górnicy zużywają więcej energii elektrycznej niż planowano, ANDE może odciąć im dostawy energii elektrycznej.

Chociaż ustawa przewiduje, że koszty energii dla górników będą dotowane, będą oni płacić stawkę o 15% wyższą niż inne branże.