PayPal dodaje wypłaty i wpłaty w kryptowalutach

Reading time: 2 min

09/06/22

Views: 23

PayPal dodaje wypłaty i wpłaty w kryptowalutach

Jedna z największych patform fintechowych wdraża do swojego portfela kryptowaluty. Z jakim skutkiem?

Od kilku dni użytkownicy jednej z najpopularniejszych platform finansowych mogą przenosić kryptowaluty z i do swoich osobistych portfeli.To świetna informacja, która pokazuje, że fintech może działać w symbiozie z kryptowalutami.

PayPal urozmaica swoje transakcje

PayPal ogłosił, że użytkownicy mogą teraz wpłacać i wypłacać kryptowaluty z i do swoich portfeli osobistych.Funkcja ta była od dawna oczekiwana. W praktyce kierownictwo firmy dyskutowało o jej dodaniu od co najmniej roku. Jak pamiętamy, PayPal wprowadził ograniczony handel kryptowalutami w październiku 2020 roku i dodał komercyjne płatności kryptowalutowe w marcu 2021 roku.Od 7 czerwca 2022 r. PayPal będzie obsługiwał transfer kryptowalut między PayPalem a innymi portfelami i giełdami. Urozmaicenie transakcji nastąpiło, gdyż wielu użytkowników domagało się wdrożenia takiej funkcji.

Co oferuje nowa funkcja?

Nowa opcja pozwala użytkownikom na wypłacanie kryptowaluty na adresy kryptowalutowe, giełdy innych firm oraz portfele sprzętowe. Dodatkowo, nowe rozwiązanie oferuje użytkownikom wpłacać kryptowaluty na konto PayPal oraz wysyłać krypto do przyjaciół i rodziny. Tego typu rozwiązania dotyczą następujących krypto:

  • Bitcoin (BTC),
  • Ethereum (ETH),
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Litecoin (LTC).

Obecnie rozwiązanie jest dostępne dla wybranych użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a w kolejnych tygodniach zostanie rozszerzone na wszystkich klientów.

Historia PayPala i kryptowalut

PayPal zaczął oferować funkcję handlu kryptowalutami w październiku 2020 roku, ale początkowo dał klientom niewiele opcji (poza wymianą podstawowych coinów). Ograniczenia te spotkały się z powszechną krytyką. Następnie firma umożliwiła wydawanie kryptowalut w sklepach akceptujących system PayPal. Niestety wprowadzenie płatności komercyjnych nie zapewniło użytkownikom sposobu na wypłacanie środków do portfela osobistego. Osobiste wypłaty kryptowalut były wyjątkowo oczekiwane. Funkcja była planowana od co najmniej roku, ponieważ kierownictwo PayPal omawiało jej dodanie od maja 2021 roku. Dobrze, że branża finansowa i nowych technologii są w stanie ze sobą współpracować aby zapewnić jak najwięcej funkcji dla swoich klientów. Miejmy nadzieję, że taki będzie kierunek rozwoju obu sektorów.