Paypal dołącza do sieci TRUST

Reading time: 2 min

23/08/22

Paypal dołącza do sieci TRUST

Wcześniej użytkownicy byli w stanie kupować i sprzedawać kryptowaluty tylko w ramach Paypal po jego początkowym skoku w sektorze w październiku 2020 roku.

Paypal jest najnowszą firmą, która dołączyła do sieci TRUST, która usprawnia wymagania dotyczące raportowania związane z Travel Rule.

Paypal dodał swoją nazwę do długiej listy kryptowalutowych mocarzy w sieci TRUST, w tym Coinbase, Gemini i Circle. Ruch ten następuje zaledwie dwa miesiące po tym, jak Paypal rozwinął infrastrukturę umożliwiającą użytkownikom przekazywanie, wysyłanie i odbieranie aktywów cyfrowych między PayPal a innymi portfelami i wymianami w czerwcu tego roku. Wcześniej użytkownicy byli w stanie kupować i sprzedawać kryptowaluty tylko w ramach Paypal po jego początkowym skoku w sektorze w październiku 2020 roku.

Wejście firmy do TRUST pozwoli jej usprawnić zgodność z "zasadą podróży" aktywów cyfrowych, która wcześniej wymagała od firm takich jak Paypal raportowania wolumenu transakcji dla wszystkich swoich klientów, którzy dokonali zakupów lub sprzedaży o wartości przekraczającej 10 tys. USD w jednym roku kalendarzowym.

Reguła podróży to zbiór przepisów, które mają zastosowanie do dostawców usług związanych z aktywami wirtualnymi (VASP) z siedzibą w USA na mocy ustawy o tajemnicy bankowej (BSA).

Zgodnie z zasadą 31 ustawy o tajemnicy bankowej (BSA), bardziej znaną jako "zasada podróżowania", amerykańscy VASP są prawnie zobowiązani do przekazywania określonych informacji dotyczących transferów środków klientów z jednej instytucji finansowej do drugiej. Próg identyfikacji transferów funduszy, a także osób za nimi stojących, zaczyna się od 1000 dolarów.

W lutym 2019 roku osiemnaście z tych VASP uruchomiło TRUST jako sposób na spełnienie tych wymagań poprzez stworzenie jednego systemu raportowania wszystkich wymaganych danych w czasie rzeczywistym. Do maja 2019 roku było 38 uczestniczących VASP, w tym firmy takie jak Coinbase, Paxos, Circle, Kraken i Robinhood.