Pierwszy stan w USA akceptuje krypto jako formę płatności za podatki

Reading time: 2 min

21/09/22

Pierwszy stan w USA akceptuje krypto jako formę płatności za podatki

Ruch ten jest kolejnym przykładem tego, jak Kolorado obejmuje technologię i innowacje, a także ukłonem w stronę stale zmieniających się potrzeb przedsiębiorstw i mieszkań

Kolorado jest pierwszym stanem w USA, który akceptuje kryptowaluty jako formę płatności za podatki.

Gubernator Jared Polis ogłosił, że stan zaakceptuje kryptowaluty jako opcję płatności za wszystkie podatki, z płatnościami dokonywanymi za pośrednictwem osobistych kont PayPal. Ogłoszenie zostało dokonane w związku ze stanowym "Summer of Blockchain", które ma na celu promowanie Kolorado jako centrum innowacji cyfrowych.

Od teraz stan Kolorado oficjalnie akceptuje kryptowaluty jako opcję płatności za wszystkie podatki - powiedział Polis podczas wydarzenia. Mówiliśmy o tym przez jakiś czas i powiedzieliśmy, że dostarczymy do końca lata - mamy.

Gubernator Kolorado, Jared Polis, od początku był zwolennikiem kryptowalut. Teraz posuwa się jeszcze dalej, umożliwiając podatnikom płacenie podatków za pomocą kryptowalut.

Jest to tylko kolejny sposób, w jaki Kolorado wyprzedza trendy, jeśli chodzi o nowe technologie.

Według Polisa:

Podatnicy mogą teraz wybrać kryptowalutę jako opcję płatności, po prostu pokazując ponownie z perspektywy obsługi klienta, jak Kolorado jest technologicznie zaawansowane w zaspokajaniu stale zmieniających się potrzeb firm i mieszkańców.

Aby wspierać śmiałe pomysły w stanie, Polis uważa, że podjęcie drogi płatności kryptowalutowych jest drogą do zrobienia.

Jako stan, jesteśmy na czele innowacji cyfrowych, czy to stosując blockchain i technologię shared-ledger jako nowy model finansowania, czy też po prostu będąc przyjaznym dla konsumentów i upewniając się, że pozwalamy na rodzaj innowacji, które zakłócą dotychczasowe praktyki biznesowe i praktyki rządowe, aby uczynić je bardziej wydajnymi - podkreślił Polis.

Ruch ten jest kolejnym przykładem tego, jak Kolorado obejmuje technologię i innowacje, a także ukłonem w stronę stale zmieniających się potrzeb przedsiębiorstw i mieszkańców.