Plany uruchomienia amerykańskiego banku wspierającego cyfrowe aktywa

Reading time: 2 min

13/09/22

Plany uruchomienia amerykańskiego banku wspierającego cyfrowe aktywa

Abra Bank będzie regulowany, aby działać w Stanach Zjednoczonych, dając klientom możliwość korzystania z aktywów cyfrowych.

Abra ogłosiła plany uruchomienia amerykańskiego banku wspierającego cyfrowe aktywa i oddzielnej działalności poza granicami kraju.

Firma powiedziała, że jest "w trakcie" tworzenia banku z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, posiadającego status state-chartered, umożliwiającego klientom deponowanie aktywów cyfrowych.

Abra Bank będzie regulowany, aby działać w Stanach Zjednoczonych, dając klientom możliwość korzystania z aktywów cyfrowych w pozornie taki sam sposób, jak fiat w tradycyjnych bankach, podczas gdy Abra International będzie miała siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi i skupi się na handlu aktywami cyfrowymi, zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem.

Firma powiedziała, że będzie współpracować z urzędnikami, aby zapewnić zgodność z przepisami i prawem, gdy uruchamia swoje międzynarodowe przedsięwzięcie, które ma wejść na rynek odpowiednio w 2022 i 2023 roku.

Ruch ten jest częścią wysiłków Abry, aby stać się domyślnym portfelem Web3 i bankiem kryptowalut dla wszystkich.

Abra powiedziała, że będzie współpracować z urzędnikami, aby zapewnić zgodność z przepisami i przepisami prawnymi, zapewniając "on-ramps, off-ramps i usługi transakcyjne" dla kryptowalut.

Abra, platforma wymiany kryptowalut i inwestycji, pozyskała 55 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Amex Ventures i inne osoby, aby rozwinąć swoją ofertę produktów w zakresie zarządzania majątkiem. Firma podała, że w momencie publikacji miała ponad 1,5 miliarda dolarów w aktywach pod zarządzaniem.

Finansowanie było częścią rundy serii C i zostanie wykorzystane do rozszerzenia wsparcia Abry dla kryptowalut i aktywów cyfrowych w 20 krajach i rozszerzenia oferty o tokeny wspierane złotem, a także USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD) i Paxos Standard (PAX). Abra planuje również wykorzystać fundusze na badania i rozwój, a także cele marketingowe w celu zwiększenia adopcji produktów Abry przez użytkowników.