Płatności w kryptowalutach na Twitterze

Reading time: 3 min

31/01/23

Płatności w kryptowalutach na Twitterze

Do Twittera zostanie wprowadzony system płatności w kryptowalutach

Musk chce stworzyć aplikację nad aplikacjami

Szef Twittera Elon Musk podobno poinstruował swoich programistów, aby zbudowali system płatności platformy w taki sposób, aby funkcjonalność kryptowalut mogła zostać dodana w przyszłości.

Według raportu Jan 30 Financial Times, dwie osoby zaznajomione z planami Twittera powiedziały, że funkcja płatności będzie wspierać tylko waluty fiat na początek, ale z możliwością wprowadzenia kryptowalut w przyszłości. Musk stwierdził, że wporwadzenie płatności do platformy mediów społecznościowych jest dużym krokiem w stronę stworzenia aplikacji do wszystkiego. Pozostało jednak niejasne, czy te płatności będą obejmować blockchain lub inną technologię stworzoną specjalnie na potrzeby aplikacji, mimo że dyrektor generalny Twittera widzi dużą rolę dla kryptowalut na Twitterze.

Nie ujawniono, które kryptowaluty będą wspierane przez platformę mediów społecznościowych. Potwierdzono jednak, że wsparcie dla walut fiat będzie "pierwszym i najważniejszym" priorytetem dla firmy.

Miliarder był ogromnym zwolennikiem Dogecoin (DOGE) i nazwał go nawet najbardziej realną kryptowalutą, która może być używana do codziennych płatności. Na początku grudnia natomiast, wyciekły obrazy ujawniając "Twitter Coins" - tajne w rozwoju aktywa cyfrowe, które mają być używane do płatności i napiwków na platformie. Co może nawiązywać do dzisiejszych wiadomości i oznaczać pewnego rodzaju kryptowalutę. Dodatkowo wcześniej krążyły informację o tworzeniu portfela do kryptowalut przez Twittera, który służyłby do szybszej obsługi płatności na platformie. Jednak Twitter podobno porzucił ten plan ze względu na zmiany strukturalne i zwolnienie prawie 70% starych pracowników. Elon Musk wyjaśnił, że jego przejęcie Twittera nie było podyktowane zyskiem i dodał, że zamierza wprowadzić nowe zmiany w platformie mediów społecznościowych w celu zapewnienia wolności słowa.

Firma rozpoczęła proces składania wniosków o stanowe licencje regulacyjne w całych Stanach Zjednoczonych, które pozwoliłyby jej wprowadzić płatności do platformy.

Twitter ma nadzieję, że proces licencjonowania w USA zostanie zakończony w ciągu roku. W listopadzie "Twitter Payments LLC" zarejestrowała się w Sieci Egzekwowania Przestępstw Finansowych Departamentu Skarbu USA (FinCEN), co pozwoliłoby jej na przetwarzanie płatności. W wydarzeniu Twitter Space około tego samego czasu, Musk powiedział, że przewiduje umożliwienie kont bankowych, aby być podłączony do profili Twitter i włączenie kart debetowych wraz z platformą jest w stanie ułatwić transfery pieniężne.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, potwierdziła swoje poparcie dla przejęcia Twittera przez Muska, dodając jednocześnie, że zaangażowała 500 milionów dolarów w transakcję przejęcia.

CEO Binance, Changpeng Zhao, znany również jako CZ w przestrzeni kryptowalutowej, stwierdził, że wprowadzi Web3 do Twittera i chce “upewnić się, że kryptowaluty mają miejsce przy stole, jeśli chodzi o wolność słowa.”.