Po blisko 4 letniej przerwie do Japonii mają wrócić krypto bankomaty

Reading time: 2 min

04/08/22

Po blisko 4 letniej przerwie do Japonii mają wrócić krypto bankomaty

Pierwsza partia BTM-ów zostanie zainstalowana w Tokio i Osace, z planami na 130 z nich w ciągu najbliższych trzech lat.

Japonia nie miała żadnych aktywnych bankomatów kryptowalutowych od 2018 roku, ale ma to się wkrótce zmienić.

Lokalna wymiana Gaia Co, Ltd ogłosiła we wtorek, że wkrótce udostępni bankomaty (BTM), które obsługują Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Pierwsza partia BTM-ów zostanie zainstalowana w Tokio i Osace, z planami na 130 z nich w ciągu najbliższych trzech lat.

Gaia Co. jest już głównym graczem w japońskiej przestrzeni kryptowalutowej, po założeniu w 2017 roku przez byłego prezesa Yahoo! Japan Takao Asayama. Obecnie prowadzi giełdę kryptowalut o nazwie "TeraBox".

Bankomaty kryptowalutowe - lub BTM według lokalnej terminologii - zadebiutowały w Japonii już w 2014 roku, kiedy BTC uruchomiło swój pierwszy bankomat w tokijskiej dzielnicy Shibuya. Były jednak one usunięte od stycznia 2018 roku, kiedy Coincheck został zhakowany na 530 milionów dolarów, rzucając lokalny sektor na kolana i zmalało zainteresowanie bankomatami kryptowalutowymi.

W ciągu następnych 12 miesięcy BTM-y w 50 lokalizacjach w całej Japonii. Firma planuje zainstalować 130 BTM w ciągu trzech lat.

BTMy pozwolą użytkownikom na wypłatę maksymalnie 747 dolarów, czyli 100 000 jenów japońskich, na jedną transakcję, z maksymalnym limitem wypłaty 2 243 dolarów, czyli 300 000 jenów, na dzień. Ograniczone wypłaty są częścią środków zapobiegających praniu brudnych pieniędzy (AML).

Aby wypłacić środki z BTM, użytkownicy muszą zarejestrować się w firmie, aby uzyskać specjalną kartę, która przyznaje im dostęp do tego. Po zatwierdzeniu użytkownicy mogą wysyłać aktywa kryptowalutowe do BTM za pośrednictwem smartfona, a następnie wypłacić kwotę pieniężną w jenach.

BTM pomoże przyspieszyć obecny proces wypłaty w kraju, który często zajmuje kilka dni, aby przesłać fundusze z giełdy na lokalne konto bankowe.