Podsumowanie tygodnia 12.08.2022

Reading time: 9 min

12/08/22

Podsumowanie tygodnia 12.08.2022

Przed długim weekendem czas na podsumowanie kończącego się tygodnia na rynku kryptowalut.

Musk od dawna wspiera blockchain Dogecoin (DOGE), a w wywiadzie dla Full Send Podcast stwierdził, że jest on lepszy od Bitcoina.

Najbogatszy człowiek świata zaznaczył również, że DOGE może być obecnie używany nie tylko do kupowania towarów w Tesli i SpaceX, ale jako środek płatniczy w innych dużych firmach, takich jak The Boring Company, która oferuje usługi transportu metrem w Las Vegas.

Społeczność Dogecoin była dużym wsparciem dla Elona Muska i jego projektów. W rzeczywistości Musk wskazał również, że rozważa inwestowanie również w Dogecoin. Wyjaśnił, że transakcje Dogecoin są realizowane w 60 sekund, podczas gdy transakcje bitcoinowe zajmują około 10 minut. Dla Muska jest to wystarczający powód, aby meme coin został uznany za lepszy system płatności. Fakt, że ma lekką społeczność, również wydaje się pomagać:

"Wspieram głównie Doge szczerze mówiąc, ponieważ myślę, że Doge ma memy i psy i wydaje się mieć poczucie humoru i nie traktuje siebie zbyt poważnie. Myślę, że w rzeczywistości dziwnie, mimo że Doge został zaprojektowany jako śmieszna waluta żartobliwa, ale rzeczywista całkowita zdolność transakcyjna Doge jest znacznie wyższa niż bitcoin."

Dalej podkreślił, że czynnik inflacyjny Dogecoin, który pozwala na stworzenie 5 miliardów monet rocznie, może być lepszy w dłuższej perspektywie, aby ustanowić jego użycie jako waluty transakcyjnej, co jest dalekie od Bitcoina i jego maksymalnej podaży 21 milionów BTC.

Coinbase może mieć wybawcę w BlackRock, ale obawy związane z kryptowalutami pozostają.

Kryptowalutowy broker Coinbase został mocno uderzony przez krach cen bitcoina w tym roku. Akcje pogrążyły się w 65% jak dotąd w 2022 roku. Przypomnijmy, Coinbase wykazał 1,1 mld dolarów straty w ogłoszonych w tym tygodniach wynikach firmy za II kwartał tego roku.

Partnerstwo z gigantem z Wall Street i właścicielem iShares BlackRock (BLK), który miał około 10 bilionów dolarów aktywów pod zarządzaniem pod koniec ubiegłego roku - przed 2022 dużym spadkiem akcji i kryptowalut - może również pomóc w zwiększeniu sentymentu inwestorów dla Coinbase. Kierownicy Coinbase Brett Tejpaul i Greg Tusar powiedzieli we wpisie na blogu z 4 sierpnia, że partnerstwo pozwoli inwestorom instytucjonalnym BlackRock na handel bitcoinem za pośrednictwem usługi Coinbase Prime platformy.

Skupiliśmy się na budowaniu światowej klasy rozwiązania płynnościowego dla naszych klientów, a to kolejny krok w kierunku budowy prawdziwie globalnej, płynnej wymiany - powiedział Tejpaul w rozmowie z Bloomberg News.

Zdecentralizowany protokół finansowy (DeFi) Curve.Finance został zhakowany i skradziono około 570 000 USD.

Złośliwy haker był w stanie ukraść około 570 000 USD ze zdecentralizowanego protokołu finansowego (DeFi) Curve.Finance, zgodnie ze zrzutem ekranu portfela protokołu udostępnionym na Twitterze pod koniec wtorku. Wkrótce po tym ogłoszeniu operatorzy protokołu powiedzieli za pośrednictwem Telegramu, że znaleźli źródło problemu i naprawili go. "Jeśli zatwierdziłeś jakiekolwiek kontrakty na Curve w ciągu ostatnich kilku godzin, proszę natychmiast cofnąć" - powiedzieli. Protokół doradził również użytkownikom, aby używali curve.exchange, dopóki propagacja curve.fi nie powróci do normy.

Curve jest integralną częścią ekosystemu DeFi ze względu na jego emisje nagród tokenów CRV, które służą jako źródło dochodów dla kilku innych protokołów.

Departament Skarbu USA umieścił na czarnej liście zdecentralizowaną usługę mixer kryptowalut o nazwie Tornado Cash, powołując się na obawy, że północnokoreańscy hakerzy wykorzystują ją do prania skradzionych funduszy kryptowalutowych.

Departament zakazał jego używania przez osoby z USA jako kwestii bezpieczeństwa narodowego, ponieważ północnokoreańscy hakerzy rzekomo używają miksera do prania skradzionych funduszy kryptowalutowych za pośrednictwem adresów Ethereum powiązanych z Tornado Cash.

Tornado Cash to protokół blockchain, który pozwala użytkownikom mieszać swoje kryptowaluty za pośrednictwem usługi mieszania off-chain, a następnie wysyłać je z powrotem na łańcuch w celu zatarcia śladu od nadawcy do odbiorcy. Protokół opiera się na CoinShuffle, który został zaprojektowany przez naukowców z Uniwersytetu Saarland w Niemczech w 2015 roku jako alternatywa dla CoinJoin - innej metody zaciemniania pochodzenia i przeznaczenia transakcji poprzez łączenie ich z innymi transakcjami.


Sieć Polygon notuje 400% wzrost liczby DApps w 2022 r. Polygon ujawniła, że ma teraz 37 000 zdecentralizowanych aplikacji (DApps).

Platforma skalowania Ethereum Layer-2 sieć Polygon ujawniła, że ma teraz 37 000 zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Według Polygon, stanowi to 400% wzrost w stosunku do tego, jakie były liczby, na początku roku. Wiadomość została przedstawiona przez zespół poprzez niedawny wpis na blogu dotyczący raportów od swojego partnera Web3.0 - Alchemy.

Całkowita liczba DApps na wszystkich platformach wzrosła również o ponad 200%. Oznacza to, że obecnie istnieje ponad 100 000 DApps używanych przez użytkowników na całym świecie.

Strona internetowa Tornado Cash została wyłączona po tym, jak została wpisana na czarną listę przez Departament Skarbu USA, zgodnie z aktualizacją firmy na Telegramie.

"Ze względu na niedawne wpisanie naszej strony internetowej na czarną listę przez Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych, większość osób doświadczy trudności w dostępie do naszej strony internetowej, ponieważ została ona zdjęta, a wszystkie dostępy zostały zamknięte" - stwierdzono w aktualizacji.

Kanał Discord mieszacza kryptowalut również wydaje się być wyłączony, zgodnie z wieloma doniesieniami na Twitterze.

Tornado Cash został dodany do listy sankcyjnej OFAC w poniedziałek. W piątek 29-letni deweloper Tornado Cash został aresztowany przez władze Netherland w Amsterdamie.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie kontroli ryzyka Melvin Capital Management i ujawniania informacji inwestorom po stratach w funduszu hedgingowym firmy po rajdzie meme-stocków w zeszłym roku.

Regulator skontaktował się z inwestorami funduszu hedgingowego w ostatnich miesiącach w ramach dochodzenia w sprawie tego, co założyciel Melvin Gabriel Plotkin i inni członkowie kierownictwa powiedzieli im w następstwie rajdu meme-stock w styczniu 2021 roku, i czy wprowadził w błąd inwestorów, gdy zebrał pieniądze w zeszłym roku.

SEC uzyskał od Melvina, który w dużej mierze zwrócił pieniądze swoich klientów, jego ogólną komunikację z inwestorami i szukał informacji o tym, co firma ujawniła klientom o ryzyku swojej strategii inwestycyjnej.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie tego, czy GameStop Corp. insiderzy niewłaściwie handlowali akcjami firmy przed jej zakupem detalisty gier wideo Spring Mobile, osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały.

Dochodzenie jest na wczesnym etapie i może nie prowadzić do żadnych formalnych roszczeń o wykroczenia. Jest ono prowadzone przez jednostkę zarządzającą aktywami wydziału egzekucyjnego w Waszyngtonie, która koncentruje się na insider tradingu i manipulacji rynkowej. SEC i inne organy ścigania zbadały szaleńczy handel na początku 2021 roku, który wysłał akcje GameStop Corp. i innych gwałtownie, według dwóch osób zaznajomionych ze sprawą, które poprosiły o nie podawanie nazwisk, ponieważ nie są upoważnione do publicznego mówienia o tym.

Główna brazylijska aplikacja płatnicza PicPay przechodzi do kryptowalut, integrując usługę wymiany kryptowalut, umożliwiając użytkownikom kupowanie Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Firma oficjalnie ogłosiła w środę, że klienci PicPay mogą teraz kupować, sprzedawać i przechowywać dwie główne kryptowaluty, BTC lub ETH, bezpośrednio w swojej aplikacji. PicPay zaznaczył, że jego wybór wynika z rzeczywistych przypadków użycia zapewnianych przez te cyfrowe aktywa, w tym bezpieczeństwo i wiele innych korzyści. Firma stwierdziła:

Technologia Blockchain, która stoi za monetami takimi jak Bitcoin i Ethereum, jest już wykorzystywana w sektorze nieruchomości, branży ubezpieczeniowej, a nawet na rynku sztuki, poprzez niefunkcjonalne tokeny.

Ethereum ma zakończyć "the Merge" do Proof-of-Stake gdzieś między 15 a 16 września, potwierdzili deweloperzy.

Numer jeden inteligentnej sieci kontraktowej zakończył wczoraj swój ostateczny testowy przebieg dla aktualizacji na sieci testowej Goerli. Przełomowe wydarzenie stało się wiodącą narracją w przestrzeni kryptowalutowej w ostatnich tygodniach, a ETH skorzystał z hype'u.

Po ostatnich wrogich wypowiedziach niektórych osobistości ekosystemu dotyczących The Merge, Vitalik zabrał głos w tej sprawie i nie zawahał się nazwać ich oportunistami. Według niego, społeczność Ethereum (ETH) jest jak najbardziej za przejściem na proof of stake (PoS) i nie ma ochoty na rozwidlenie w celu utrzymania proof of work (PoW).

Oświadczenie pojawia się po publikacji tweeta Charlesa Hoskinsona, założyciela Cardano (ADA), w którym oskarża on Vitalika Buterina o bycie "haterem" i oportunistą. Według jego własnych słów: "Vitalik Buterin atakuje mnie jako hatera i oportunistę, ponieważ obawia się, że Ethereum nie będzie w stanie dostosować się do Proof-of-Stake".

KuCoin nawiązał współpracę z 1inch, aby umożliwić natywne swapy dla swoich globalnych użytkowników po najniższych cenach na wszystkich zdecentralizowanych platformach wymiany.

1inch Network to agregator DEX, który analizuje dane blockchain w poszukiwaniu najbardziej korzystnych warunków swapu i transferu za pomocą algorytmu Pathfinder. Dzięki dynamicznym cenom, zleceniom stop-loss i trailing stop, a także wielu innym funkcjom, 1inch jest uważany za wiodące rozwiązanie DeFi w przestrzeni zdecentralizowanej.

KuCoin będzie integrować API protokołu agregatora 1inch w swoim natywnym KuCoin Wallet wielofunkcyjnej aplikacji do przechowywania i przetwarzania transakcji.

Integracja algorytmu wyszukiwania Pathfinder firmy 1inch z KuCoin Wallet pozwoli użytkownikom wykorzystać funkcję wymiany tokenów cross-chain na wszystkich obsługiwanych sieciach i wykorzystać najniższe stawki wymiany i najszybsze trasy transferu do bezpośredniej wymiany tokenów wewnątrz aplikacji, a także przetwarzać aż 1639 różnych tokenów we wszystkich sieciach blockchain obsługiwanych przez KuCoin Wallet.

Algorytm wyszukiwania Pathfinder wykorzystuje masowo równoległe podejście, które zapewnia dane w czasie rzeczywistym z wielu źródeł, aby określić najlepszą trasę dla każdej danej wymiany tokenów.

Współzałożyciel Huobi Leon Li podobno prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży większości swoich udziałów w firmie, która może być wyceniana na ponad 1 mld USD.

Sprzedaż może przynieść nawet 3 miliardy dolarów dla Huobi. Li podobno prowadził rozmowy z wieloma finansistami dążącymi do sprzedaży 60% udziałów w firmie kryptowalutowej, która może być wyceniana na ponad 1 miliard dolarów, a niektórzy uważają, że może wycena ta wynieść nawet 3 miliardy dolarów. Rzecznik Huobi potwierdził Bloombergowi, że współzałożyciel angażuje się w liczne międzynarodowe giganty, aby sprzedać swój większościowy udział w giełdzie kryptowalut, nie ujawniając szczegółów.