Podsumowanie tygodnia 12.09

Reading time: 10 min

12/09/22

Podsumowanie tygodnia 12.09

Tym razem podsumowanie wlatuje w poniedziałek, bowiem w piątek uczestniczyliśmy w wydarzeniach na #cryptoverse2poland

Renault, historyczna marka w branży motoryzacyjnej i koreańska filia Renault, nawiązała współpracę z The Sandbox, platformą metaverse opartą na Ethereum. Partnerstwo to pozwoli Renault ugruntować obecność marki w metaverse i zaprezentować klientom wirtualne doświadczenia motoryzacyjne oparte na Renault.

The Sandbox oferuje użytkownikom platformę, na której mogą odkrywać swoją kreatywność i wchodzić w interakcje z innymi w bezpiecznym środowisku. Umożliwia również programistom tworzenie własnych aplikacji w oparciu o jej infrastrukturę. Unikalna technologia Sandbox umożliwia użytkownikom płynne przechodzenie z jednego wirtualnego świata do drugiego, co pozwala im doświadczać różnych środowisk i nawiązywać kontakty z innymi użytkownikami.

Renault Korea wierzy, że to partnerstwo pozwoli im nadać nowy wymiar swoim klientom poprzez wciągające doświadczenia, które opierają się na wartościach i misji firmy: "Inspiring Mobility for Life".

Pierwszą aktywnością będzie wirtualna jazda próbna, która pozwoli użytkownikom doświadczyć najnowszych modeli Renault. Umożliwi im również dostosowanie własnego pojazdu przy użyciu różnych opcji i akcesoriów dostępnych w ofercie. Klienci będą mieli również dostęp do wiadomości o nowościach w obrębie marki i jej produktów.

Partnerstwo wpisuje się w globalną strategię Renault promowania swoich marek i produktów w środowiskach cyfrowych, takich jak Second Life czy OpenSimulator, które umożliwiają użytkownikom z całego świata dostęp do informacji o tym, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami w fabrykach Renault lub laboratoriach badawczych w całej Francji.

Jeszcze w kwietniu przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Gary Gensler powiedział, że jego agencja rozważa, jak podzielić nadzór nad platformami handlu kryptowalutami między siebie i regulatora amerykańskich towarów - CFTC. Większość platform zawierała tokeny, które pasowały do definicji zarówno papierów wartościowych, jak i towarów, i stąd wątpliwości. Teraz, w najnowszym rozwoju, przewodniczący SEC stwierdził, że poparłby przekazanie większej władzy CFTC w celu nadzorowania niektórych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Uważam, że istnieje przypadek dla jasności wokół kontraktów terminowych. Więc myślę, że jeśli spojrzysz na coś takiego jak Bitcoin - a to nie jest zalecenie - ale jeśli spojrzysz na coś takiego jak Bitcoin, który jest wyraźnie towarem, ale może być uważany za papier wartościowy, ponieważ spełnia definicję zgodnie z naszymi federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych - Gensler dla CNBC.

W wystąpieniu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley przewodniczący SEC Jay Clayton powiedział, że jest otwarty na współpracę z ustawodawcami, o ile nie odbiera ona uprawnień SEC.

Upewnijmy się, że nie podważymy niechcący prawa papierów wartościowych leżącego u podstaw rynków kapitałowych o wartości 100 bilionów dolarów" - dodał. Prawa dotyczące papierów wartościowych sprawiły, że nasze rynki kapitałowe są obiektem zazdrości całego świata.

MicroStrategy, który stał się korporacyjnym skarbcem bitcoinów (BTC), planuje sprzedać do 500 milionów dolarów akcji, aby sfinansować więcej zakupów kryptowaluty.

Transakcja jest znakiem, że prezes wykonawczy Michael Saylor nie wycofuje się ze swojego śmiałego planu przekształcenia swojego dewelopera oprogramowania w proxy bitcoin. Piątkowy wniosek złożony w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ujawnił ofertę akcji, która będzie przeznaczona na "ogólne cele korporacyjne, w tym nabycie bitcoina".

Strategia MicroStrategy dotycząca Bitcoin jest ryzykowna, ale może się bardzo opłacić, jeśli zakład firmy na kryptowaluty się opłaci.

Firma zebrała już 350 milionów dolarów od czasu ogłoszenia swojego zamiaru w lipcu i powiedziała, że wykorzysta te środki na inwestycje w BTC i inne cyfrowe aktywa. Najnowsza oferta publiczna przybliży tę sumę do 500 milionów dolarów.

W czwartek firma Stack zajmująca się oprogramowaniem mobilnym uruchomiła swoją nową aplikację do handlu kryptowalutami skierowaną do nastolatków i ich rodziców. Aplikacja zapewni treści edukacyjne na temat tego, jak handlować i hodować kryptowaluty, zapewniając lepszą alternatywę dla tego, co dzieci mogą znaleźć od influencerów kryptowalutowych na platformach mediów społecznościowych, takich jak Reddit i TikTok.

Aplikacja oczywiście pochodzi z kontrolą rodzicielską, a konta na Stack są regulowane zgodnie z Uniform Transfers to Minors Act, pozwalając rodzicom i opiekunom prawnym zachować własność konta i aktywów, dopóki ich nastolatek nie skończy 18 lat.

Dyrektor generalny Stack, Alex Yamashita, powiedział:

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tego produktu na rynek, ponieważ wierzymy, że zapewni on młodszym inwestorom bezpieczniejsze środowisko niż to, z którym mogą się spotkać online.

Stack pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i posiadać siedem aktywów cyfrowych, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL), USD Coin (USDC), Litecoin (LTC) i Polygon (MATIC).

Aplikacja do wymiany kryptowalut wykorzystuje opłatę abonamentową w wysokości 3,00 USD miesięcznie, co oznacza, że nie ma żadnych opłat handlowych. To prawdopodobnie przemówi do niektórych użytkowników, którzy mogą nie chcieć używać własnych pieniędzy podczas handlu aktywami cyfrowymi.

Ponadto aplikacja nie pozwoli na transfery poza platformą na tym etapie, z Rush stwierdzając, że umożliwia to firmie "wyeliminowanie do 98% wszystkich oszustw i oszustw kryptowalutowych", które występują w sektorze. Firma zasugerowała również, że zachęci to nastolatków do stania się długoterminowymi hodlerami, zamiast stawiać na dzikie spekulacje day-tradingowe. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach z systemem Android i Apple, a użytkownicy w wieku 13 lat i więcej mogą się zarejestrować.

W czwartek firma blockchain forensics Chainalysis powiedziała, że organy ścigania odzyskały 30 milionów dolarów w kryptowalutach skradzionych w wyniku marcowego włamania do Ronin Bridge o wartości 625 milionów dolarów.

Zespół Chainalysis Crypto Incident Response pomógł organom ścigania wyśledzić skradzione fundusze do punktów wypłaty gotówki i do ich późniejszego zamrożenia.

Według Chainalysis, Lazarus Group, podmiot powiązany z Koreą Północną stojący za atakami, najpierw używał wyrafinowanych technik prania pieniędzy, takich jak wysyłanie skradzionego Etheru (ETH) do miksera Tornado Cash, zamienianie go na Bitcoin (BTC), wysyłanie Bitcoinów do Tornado Cash, a następnie wypłacanie pieniędzy na giełdach. Jednak grupa niedawno odeszła od takich technik po tym, jak Departament Skarbu USA nałożył sankcje na adresy portfeli Tornado Cash.

Branża kryptowalutowa odnotowała 26% spadek tygodniowych aktywnych deweloperów w ciągu ostatnich trzech miesięcy w obliczu przedłużającego się załamania rynku, wynika z danych agregatora danych Blockchain Artemis.

Cztery wiodące platformy inteligentnych kontraktów - Ethereum, Polkadot, Solana i Cosmos - doświadczyły jeszcze większego spadku, taktując odpowiednio 30,5%, 43,6%, 48,4% i 48,9% redukcji aktywności deweloperów w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Aktywność deweloperów Blockchain jest jednym z najważniejszych wskaźników mierzących sukces platformy smart contract - ta, której brakuje deweloperów, będzie miała trudności z rozwojem.

Argentyński organ podatkowy (AFIP) znalazł w zeszłym tygodniu trzy różne potajemne farmy wydobywcze kryptowalut. Farmy te znajdowały się w San Juan i w mieście Cordoba. Ponad 600 000 USD w sprzęcie znaleziono tylko w jednej z tych lokalizacji, a wysoki poziom zużywanej mocy pomógł instytucji w namierzeniu tych farm.

AFIP ciężko pracuje, aby wzmocnić swój nadzór nad transakcjami kryptowalutowymi i jak dotąd odnieśli sukces w swoich wysiłkach. Zgodnie z komunikatem prasowym z zeszłego tygodnia, tym razem znaleźli dowody na istnienie trzech różnych górników działających nielegalnie w kraju. Pierwsza z nich znajdowała się w San Juan; zużywała szacunkowo 150 kW/h energii dziennie. Kolejna znajdowała się w Cordobie i zużywała szacunkowo 100 kW/h dziennie. Wreszcie, kolejny górnik został znaleziony również w pobliżu Cordoby; ten zużywał około 50 kW/h dziennie.

AFIP wzmacnia swój nadzór, ponieważ stara się zapobiegać rozprzestrzenianiu się nielegalnej działalności w swoich granicach. Te trzy farmy zostały odkryte po powiadomieniu od lokalnych firm energetycznych o niezwykle wysokim zużyciu energii elektrycznej przez klientów.

Agencja już od jakiegoś czasu stara się uregulować kryptowaluty. Wcześniej wydała oświadczenia ostrzegające o ryzyku związanym z inwestowaniem w waluty cyfrowe i powtórzyła, że w żadnym wypadku nie są one uznawane za prawny środek płatniczy.

Wielka Brytania chce stać się krajem z wyboru dla tych, którzy chcą wprowadzać innowacje i budować w przestrzeni kryptowalutowej, według urzędnika skarbowego. Sekretarz ekonomiczny skarbu Richard Fuller przemawiał w środę podczas pierwszej debaty Westminster Crypto.

Wielka Brytania mianowała nowego premiera. Liz Truss zastąpiła Borisa Johnsona jako premiera we wtorek. Według Fullera, U.K. wciąż pracuje nad dogonieniem Unii Europejskiej w regulacjach dotyczących kryptowalut. Nowy rząd pod kierownictwem Liz Truss będzie kontynuował próby uczynienia Wielkiej Brytanii większą w świecie krypto.

W debacie z innymi członkami Izby Lordów Fuller argumentował, że brytyjski sektor usług finansowych może skorzystać z przyjęcia technologii kryptowalutowych. Powiedział, że czyniąc ten kraj gościnnym miejscem dla technologii kryptowalutowych, możemy przyciągnąć inwestycje, wygenerować nowe miejsca pracy, skorzystać z wpływów podatkowych, stworzyć falę przełomowych nowych produktów i usług oraz przerzucić obecną pozycję [brytyjskich] usług finansowych w nową erę.

Śmierć królowej Elżbiety II wywołała wprowadzenie na rynek fałszywych kryptowalut i tokenów NFT .Po jej śmierci powstało ponad 40 fikcyjnych kryptowalut memecoins i projektów NFT. Społeczność kryptowalutowa potępia uruchomienie tych kontrowersyjnych projektów.

Królowa Elżbieta II, najdłużej urzędujący monarcha Wielkiej Brytanii zmarła w wieku 97 lat w czwartek, po tym jak rządziła jako suweren Zjednoczonego Królestwa i Irlandii Północnej przez 70 lat.

W ciągu mniej niż 24 godzin ponad 40 memecoinów i projektów NFT o tematyce Queen Elizabeth zostało uruchomionych na Ethereum i Binance Smart Chain.

Członek społeczności kryptowalutowej powiedział, że te projekty są nie tylko nielegalne, ale także niemoralne.

Te projekty nie tylko naruszają prawa swoich krajów, ale także nie szanują zmarłych.

Założyciel Ethereum Vitalik Buterin powiedział:

Jestem przeciwny tego rodzaju zachowaniu, ponieważ jest ono szkodliwe dla naszego ekosystemu.

W rzeczywistości dane z DexScreener ujawniły, że aktywność na tokenie Queen Elizabeth Inu skoczyła o 18688%. Co więcej, wolumen handlowy tokena również znacznie się rozpędził, osiągając 200 000 $ (174000 £). Podobnie, aktywność wokół monety "Save The Queen" katapultowała się prawie 20000% z wolumenem obrotu sięgającym $700 000 (£608000).

Władze indyjskie odmroziły miliony na zablokowanych kontach bankowych WazirX, ruch, który nastąpił po tym, jak giełda była przedmiotem dochodzenia w związku z zarzutami prania pieniędzy.

WazirX był przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez lokalne władze w związku z zarzutami dotyczącymi prania pieniędzy, które spowodowały zamrożenie ponad 8,1 miliona dolarów w środkach na rachunkach bankowych. Giełda twierdzi, że współpracowała z lokalnymi władzami podczas dochodzenia dotyczącego przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), dostarczając wszystkie niezbędne dokumenty i szczegóły, o które prosiła. Dochodzenie wymierzone było w 16 firm fintech i aplikacje pożyczek błyskawicznych, z których niektóre zabiegały o usługi od giełdy.

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasze konta bankowe zostały odblokowane przez ED - powiedział Saurabh Agrawal, współzałożyciel i dyrektor generalny w WazirX, w oświadczeniu. Będziemy kontynuować naszą pracę z organami regulacyjnymi, aby promować innowacje w usługach finansowych.