Podsumowanie tygodnia 15.07

Reading time: 6 min

15/07/22

Podsumowanie tygodnia 15.07

Co nam przyniósł nowego tydzień w krypto?

“Bitcoin Crash” popularnym hasłem w wyszukiwarce Google

Bitcoin od momentu powstania był przejażdżką rollercoasterem, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy jazda była szczególnie burzliwa. Po osiągnięciu rekordowego poziomu 19 000 USD ceny Bitcoina spadły o prawie 70%.

Presja spadkowa na Bitcoina rozpoczęła się w marcu, gdy CNBC podało, że Rezerwa Federalna zatwierdziła pierwszą od trzech lat podwyżkę stóp. Wiadomość ta wywarła presję spadkową na aktywa ryzykowne, takie jak Bitcoin, co następnie doprowadziło do inwazji Rosji na Ukrainę i krachu Terry.

NFL ogłosiła, że rozszerzy swoje możliwości biletowe NFT na ponad 100 meczów w sezonie 2022

Ruch ten jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie ze strony fanów, którzy wyrazili zainteresowanie kupowaniem biletów online, a następnie przekazywaniem ich innym osobom. Na przykład, ktoś może chcieć kupić bilety na Super Bowl, ale nie być w stanie uczestniczyć w nim z powodu niespodziewanego wydarzenia. Wówczas mógłby przekazać te bilety innemu kibicowi lub sprzedawcy za pośrednictwem platformy, który mógłby je wykorzystać podczas meczu.

Jest to ważny krok naprzód dla NFL, która kontynuuje innowacje w swojej cyfrowej przestrzeni. Liga podjęła już kroki w kierunku wyeliminowania papierowych biletów i przejścia na cyfrowe metody dystrybucji, które są bardziej bezpieczne i mniej podatne na fałszowanie niż tradycyjne bilety papierowe.

W nowym odcinku South Park, Matt Damon i Gwyneth Paltrow są wyśmiewani za swoje poparcie dla kryptowalut

Kilka światowej sławy celebrytów, takich jak Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Larry David, Naomi Osaka i Reese Witherspoon, zostało wyśmianych za swoje promocje kryptowalut w nowym filmie South Park, który został wyemitowany w tym tygodniu. Odcinek nosił tytuł "The Human Centipede of Wall Street" i wyśmiewał wiele aspektów branży kryptowalutowej, w tym ICO i schematy pump-and-dump.

Twórcy South Park zawsze byli znani ze swojej gryzącej satyry. Ale tym razem poszli za daleko. W rzeczywistości nawet pokpili z wyglądu Vitalika Buterina, umieszczając go w wózku inwalidzkim i sprawiając, że mówi z seplenieniem. To nie jest do końca fair play.

Likwidatorzy 3AC proszą Singapur o uznanie nakazu likwidacji wydanego przez Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Firma została uznana za bankruta przez sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych 30 stycznia i od tego czasu została przejęta przez likwidatora, który próbuje odzyskać aktywa od właścicieli 3AC i innych firm, które czerpały korzyści z jej działalności.

Likwidator prosi sądy w Singapurze o uznanie jego uprawnień do dochodzenia tych aktywów w Singapurze, które według niego są warte około 1 miliarda dolarów.

Sieć #BNB przetworzyła do tej pory ponad 2,4 miliarda transakcji

#BNB to cyfrowe aktywo oparte na blockchainie, które umożliwia użytkownikom dostęp do usług na platformie Binance i płacenie za nie w dowolnej preferowanej przez nich walucie. Token #BNB można handlować na Binance przeciwko innym kryptowalutom lub używać go do płacenia za opłaty na Binance.com i innych platformach stron trzecich.

Używając #BNB jako waluty bazowej i pozwalając użytkownikom na wymianę go na walutę fiat, Binance jest w stanie uniknąć konieczności zajmowania się regulacjami rządowymi, co oznacza, że mogą skupić swoją energię na rozwijaniu lepszych technologii dla branży.

Polygon został wybrany do udziału w Disney's 2022 Accelerator Program

Program Accelerator ma na celu wspieranie rozwoju najnowocześniejszych technologii i innowacji, w tym rzeczywistości rozszerzonej (AR), tokenów NFT i sztucznej inteligencji (AI). Polygon będzie jednym z sześciu projektów współpracujących w tym roku z Disneyem nad jego technologią Web3.

CEO Polygon Ryan Watt zauważył, że Polygon był "jedynym blockchainem wybranym" do prestiżowego programu Accelerator Disneya.

"Jesteśmy podekscytowani, aby rozpocząć ten nowy rozdział dla Polygon", powiedział Watt w oświadczeniu. Dodał: “Naszym celem zawsze było zbudowanie protokołu open-source, który może wprowadzić zdecentralizowane aplikacje do głównego nurtu adopcji.”

Według Ripple, 76% instytucji finansowych spodziewa się używać krypto w ciągu najbliższych trzech lat

Według nowego badania przeprowadzonego przez #Ripple, 76% instytucji finansowych oczekuje, że w ciągu najbliższych trzech lat będzie korzystać z kryptowalut.

Badanie wykazało, że banki są coraz bardziej zainteresowane technologiami blockchain i tym, jak mogą one poprawić swoje procesy. Ankietowani powiedzieli, że spodziewają się używać kryptowalut już za trzy lata. To świetna wiadomość dla tych z nas, którzy już mają udział w kryptowalutach i z niecierpliwością czekają na ich rozwój.

Crypto CoinPayments, usługa bramy płatniczej, która pozwala użytkownikom akceptować płatności kryptowalutowe na swoich stronach internetowych, wstrzymała działalność w USA i doradziła klientom wycofanie środków przed 19 lipca

Firma stwierdziła, że nie jest w stanie kontynuować prowadzenia działalności w USA z powodu kwestii regulacyjnych i nie ma planów powrotu.

Użytkownicy, którzy mają konta w Crypto CoinPayments, będą musieli wycofać swoje środki do 19 lipca.

Ruch ten następuje po tym, jak amerykańscy regulatorzy zaczęli egzekwować surowsze zasady wobec wirtualnych walut, które postrzegają jako papiery wartościowe, a nie waluty lub towary. Crypto CoinPayments jest jedną z kilku firm, które zostały zmuszone do zamknięcia w wyniku tych regulacji.

OpenSea zwolnił 20% swoich pracowników, z e-mailem od współzałożyciela firmy stwierdzającym, że "weszliśmy w kryptowalutową zimę"

CEO OpenSea, Devin Finzer, ogłosił w czwartek plany firmy dotyczące zwolnienia 230 osób. Zwolnienia następują w wyniku krachu cen kryptowalut i szerszej niestabilności ekonomicznej na rynku kryptowalut. Według rzecznika OpenSea, Allie Mack, w firmie pozostało jedynie 230 pracowników.

OpenSea została wyceniona na ponad 13,3 miliarda dolarów w styczniu podczas szczytu boomu venture capital w kryptowalutach. Zwolnienia są dużym ciosem dla OpenSea, który teraz dołączy do innych firm kryptowalutowych, które niedawno ogłosiły poważne cięcia zatrudnienia - w tym Coinbase Global Inc, Gemini Trust Co, Crypto.com i BlockFi Inc.

OpenSea jest obecnie najlepszym rynkiem NFT pod względem wolumenu obrotu, wykonując ponad 31 miliardów dolarów w sprzedaży wszech czasów, zgodnie z blockchain data tracker DappRadar.

Playboy ma zamiar dodać do swojej oferty Web3 poprzez uruchomienie MetaMansion, która będzie gościć gry, wydarzenia towarzyskie i programowane, wraz z przyszłymi wydaniami kolekcjonerskimi nonfungible token (NFT) od firmy.

Zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem, ta wirtualna wersja rezydencji Playboya będzie zawierać wiele gier, wydarzeń społecznych i programowych, wraz z przyszłymi wydaniami kolekcjonerskimi NFT firmy.

Ikoniczna i drapieżna marka "lifestyle'owa" Playboy połączyła siły z opartą na NFT platformą gier Metaverse The Sandbox, aby uruchomić MetaMansion.