Południowokoreańscy prokuratorzy chcą zamrożenia 3 313 Bitcoinów należących do Do Kwona

Reading time: 2 min

28/09/22

Południowokoreańscy prokuratorzy chcą zamrożenia 3 313 Bitcoinów należących do Do Kwona

Kwon, który założył obie firmy i jest podejrzewany o ich okradanie, zaprzeczył zarzutom na Twitterze.

Południowokoreańscy prokuratorzy zwrócili się do dwóch giełd kryptowalut o zamrożenie łącznie 3 313 Bitcoinów (BTC) należących do Do Kwona, założyciela Terra i Luna Foundation Guard (LFG).

Kwota zamrożonych BTC wyceniana jest na 67 milionów dolarów!

LFG powiedział, że nie "stworzył żadnych nowych portfeli ani nie przeniósł Bitcoinów lub innych tokenów przechowywanych przez LFG od maja 2022 roku." Obalił również twierdzenia, że przeniósł cyfrowe tokeny na inne giełdy kryptowalutowe po tym, jak Korea Południowa wydała nakaz aresztowania Kwona 14 września.

Guard, który twierdzi, że jest rezerwą Bitcoinów współzałożoną przez Kwon, aby chronić ekosystem Terra, zaprzeczył dziś twierdzeniom na Twitterze. Powiedziało w oświadczeniu, że nie “stworzyło żadnych nowych portfeli ani nie przeniosło Bitcoinów lub innych tokenów przechowywanych przez LFG od maja 2022 roku".

Prokuratorzy powiedzieli, że zamrozili 1 354 Bitcoinów (26,8 mln USD) przekazanych na giełdę z TFL i IFG, ale cyfrowy portfel Luna Foundation Guard oparty na Binance został utworzony 15 września i 3 313 Bitcoinów (52 mln USD) zostało przekazanych do Kucoin i OKX.

Kwon, który założył obie firmy i jest podejrzewany o ich okradanie, zaprzeczył zarzutom na Twitterze:

Nie ma żadnego 'cashoutu' jak się zarzuca. Nie używałem Kucoin ani OKX w ciągu co najmniej ostatniego roku, a żadne fundusze TFL, IFG ani innych podmiotów nie zostały zamrożone.

CryptoQuant, platforma analityczna danych Blockchain, powiedziała, że cyfrowy portfel LFG został utworzony na giełdzie kryptowalutowej Binance 15 września, a następnie 3 313 Bitcoinów zostało przeniesionych do Kucoin i OKX.